Kuchnia 2014 - trendy i inspiracje

Kuchnia 2014 - trendy i inspiracje

Powrót do natury to w ostatnim czasie często spotykany trend w wystroju wnętrz. Szczególnie dobrze sprawdza się w kuchni, gdzie można go podkreślić doniczkami ze świeżymi ziołami.

Jednym z najważniejszych tendencji w architekturze wnętrz i kuchennych aranżacjach jest natura – dzika, nieposkromiona, różnorodna, taka, której często brakuje nam w miejskim otoczeniu. Najpiękniejsze wzory dekorów i blatów to odbicie piękna naturalnych materiałów – ze wszelkimi typowymi dla nich nieregularnościami, żyłkami, sękami. Wiernie oddane ślady jakie pojawiają się na naturalnych powierzchniach wraz z upływem czasu: przebarwienia, rysy, szczeliny stanowią dodatkowy element dekoracyjny.

Wzory i kolory dekorów mogą być inspirowane różnymi materiałami i różnymi strukturami. Z jednej strony mogą być to powierzchnie metaliczne: zarówno te przemysłowe, skorodowane, surowe i nieregularne, z drugiej - te bardziej szlachetne, przypominające aluminium lub stare złoto. Inspirację mogą stanowić również materiały mineralne – a te to nie tylko marmury, piaskowce czy bazalty, ale także lawa, łupek, kalcyt czy… pustynne piaski.

Dekory jednobarwne, tak chętnie stosowane w meblach kuchennych, nawiązują do trzech głównych nurtów: vintage, stylu skandynawskiego oraz stylu loft. Przy stylu vintage używa się przede wszystkim odcieni pastelowych: różu, błękitu, żółci.

Styl skandynawski to różnorodne biele, szarości i beże. Wreszcie przy stylu loft mamy najczęściej stosowane mocne, czyste kolory, które stanowią we wnętrzu mocne akcenty: czerwień, oranż, zieleń.

Źródło: Pfleiderer

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

felicjanoo 2020-04-19 22:53:21

Your site is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!