Salon sypialniany

Salon sypialniany

Trudno nie zgodzić się ze znanym powiedzeniem, zgodnie z którym „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. A jak należy interpretować je w kontekście aranżacji pomieszczeń sypialnych?

Głęboki sen to podstawa dobrego samopoczucia. Znaczenie ma nie tylko jego długość, ale także jakość. Osoby chcące prowadzić zdrowy styl życia powinny więc zadbać o zapewnienie sobie optymalnych warunków codziennego wypoczynku. A te wbrew powszechnemu przekonaniu zależą od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest odpowiedni wystrój sypialni.

Ze względu na pełnioną funkcję centralne miejsce w każdej sypialni zajmuje łóżko i to jego zakupowi powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi. Szerokość prawidłowo dobranego modelu jednoosobowego wynosi 90 cm, natomiast w przypadku par zalecane jest co najmniej 160 cm. Standardy te spełniają łóżka, którym szerokie zagłówki i masywne nogi zapewniają wyjątkowy charakter, słusznie sugerując trwałość oraz niezawodność drewnianych konstrukcji.

Nie bez wpływu na komfort snu pozostaje stelaż, którego układ musi zapewniać stały dopływ powietrza do materaca. Nie zapominajmy też o samym materacu – pod lupę bierzemy przede wszystkim jego twardość. Aby upewnić się, że jest prawidłowo wyprofilowany, należy przesunąć dłonią pod ciałem w okolicy krzyża. Jeśli wyczuwamy swobodę ruchu, ale nie powstaje luka między kręgosłupem a materacem, oznacza to, że możemy spać spokojnie.

Z powodów praktycznych zakup łóżka często uzależniamy od możliwości przechowywania w nim pościeli. Uwzględniając tą prawidłowość, niektóre modele wyposażone zostały w specjalny pojemnik o znacznych rozmiarach, dzięki czemu nie jest problemem trzymanie w nim np. narzuty, dodatkowych koców czy zapasowej kołdry.

Niezbędnym dodatkiem do każdego łóżka są szafki nocne, natomiast utrzymanie porządku ułatwią bałaganiarzom znajdujące się w ofercie komody, różniące się między sobą konfiguracją szuflad i półek. Z myślą o osobach preferujących pełniejszą aranżację wnętrz twórcy zaprojektowali ponadto funkcjonalną toaletkę zaopatrzoną w duże lustro, optycznie zwiększające przestrzeń pomieszczenia. W przypadku większej powierzchni sypialnianej całości dopełnić może na przykład niewielka szafka RTV. Co istotne z punktu widzenia wybrednego klienta, wszystkie meble są dostępne w czterech wariantach kolorystycznych, a ich powierzchnia w zależności od indywidualnych preferencji może zostać wykończona naturalnym olejem meblowym, bezbarwnym lakierem lub bejcą nadającą wybrany odcień (orzech lub wenge).

Źródło:STWD

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!