II Festiwal Otwarte Mieszkania

II Festiwal Otwarte Mieszkania

Ludzi zawsze ciekawiło jak żyją inni. Podglądanie - czy nam się to podoba, czy nie - leży w naturze człowieka. Nigdy nie zdarzyło się Wam zapuścić żurawia w cudze okna? A te ukradkowe spojrzenia przez uchylone drzwi do mieszkania sąsiada? Wygląda na to, że organizatorom II Festiwalu Otwarte Mieszkania zdarza się to notorycznie, dlatego w tym roku zapraszają do bezkarnego podglądania, a nawet jawnego podziwiania (zalecane!) mieszkań oraz domów architektów.

Część główna Festiwalu Otwartych Mieszkań odbędzie się w dniach 12-13 oraz 26-27 kwietnia 2014. W ciągu czterech dni udostępnionych do zwiedzania zostanie kilkanaście mieszkań i domów, będących – obecnie lub dawniej – przestrzenią prywatną architektów, miejsc prezentujących różne okresy rozwoju miasta, różnorodne style architektoniczne i wyposażenie wnętrz, a także –w odmienny sposób przekształcanych przez kolejnych mieszkańców. Swoje drzwi otworzą dla zwiedzających m.in. willa Pniewskiego, willa Lacherta, dom Siennickiego, Jawornickiego, Przybylskiego, mieszkanie własne Wekera. W planie mamy także wycieczki z przewodnikiem, wykłady oraz konkurs fotograficzny dla uczestników FOM-u.

Start: 12 kwietnia o godzinie 10.00.
Szczegółowy plan już niebawem!

A w piknikowej, wakacyjnej atmosferze czerwca i lipca, planowane jest zwiedzanie podmiejskich domów architektów m.in. w Podkowie Leśnej, Józefowie i Konstancinie.

Źródło: II Festiwal Otwarte Mieszkania

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

felicjanoo 2020-04-09 03:25:38

Your page is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!