Jak dobrać światło do kobiecej toaletki?

Jak dobrać światło do kobiecej toaletki?

Każda z pań wie, jak ważne przy wykonywaniu makijażu jest odpowiednie oświetlenie. Światło dzienne ciężko jest zastąpić, jednak istnieją pewne triki, które pomogą uzyskać efekt świetlny podobny do naturalnego.

Dobre światło wydawałoby się rzeczą oczywistą, w takim miejscu jak toaletka, a jednak większość kobiet zapomina o tej stronie „makijażowego” rytuału. Oczywiście, nic nie zastąpi światła naturalnego, dlatego najczęściej stawia się toaletkę pod oknem. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Na szczęście istnieją pewne świetlne triki, które z powodzeniem zastąpią światło dzienne.

Efektowne lustro w świetlnej oprawie

Niejedna z pań na pewno marzyła, by móc kiedyś przystąpić do makijażu jak hollywoodzka gwiazda przy pięknym lustrze, którego krawędzie otaczają małe, kuliste lampki. Wbrew pozorom to właśnie lustro jest punktem centralnym, od którego zależy rodzaj oświetlenia. Przede wszystkim strumień światła musi rozchodzić się równomiernie, co znaczy nie oślepiać nas, a odbijać światło. Taki efekt będzie łatwiejszy do uzyskania dzięki lampom z mlecznymi kloszami lub abażurami w pastelowych kolorach. Nie bez znaczenia pozostaje również barwa światła. Powinno mieć ono chłodną barwę dzienną i wyższy wskaźnik oddawania barw Ra (ok. 80%). Pozwoli to na niemal bezbłędne postrzeganie koloru, a tym samym na perfekcyjny makijaż. Informacje te znajdziemy na opakowaniach żarówek. 

Co jak nie kinkiet?

Zazwyczaj światło przy toaletce powinno być umiejscowione na wysokości ok. 1 metra, jednak nie ma ścisłej reguły - umiejscowienie oświetlenia jest zależne od rodzaju dobranej lampy. Jeżeli decydujemy się na dwie identyczne lampki, które umieścimy po obu stronach lustra, punktem odniesienia powinna być dla nas twarz – to na jej wysokości skoncentrujmy strumień światła. Wielbicielkom nowoczesności we wnętrzach można natomiast polecić regulowane listwy sufitowe z kilkoma reflektorami. Obszerne lustra w dużym sypialniach lub garderobach możemy oświetlić za pomocą okalających taśm LED-owych, które wyglądają modnie, lub małych kinkietów czy świetlówek liniowych. Warto pamiętać, że montaż tego rodzaju oświetlenia zależy jednak od charakteru samej toaletki – czy jest ona jedną całością meblową bądź przylega ściśle do ściany jako stolik w połączeniu z samodzielnie stojącym mniejszym lub większym lustrem. Gdy w porze letniej korzystamy ze światła dziennego przy malowaniu czy czesaniu, rozważmy z kolei lampę stojącą średniej wielkości, która zastąpi nam promienie słoneczne po zmroku. Przed montażem toaletki trzeba także przemyśleć ilość gniazdek elektrycznych i dobrze rozplanować instalację. Umożliwi nam to wybór estetycznego, ale i praktycznego oświetlenia, które okaże się nieocenione przy tworzeniu kobiecych stylizacji.

Źródło: Sigma

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Bożena Kamińska 2018-05-21 11:14:33

Ok OK tylko jakie żarówki do tej toaletki, o jakiej mocy i kolorze światłam jakiej firmy? np jeśli mam lustro na 9 żarówek to jakiego rodzaju żarówki mam kupić, konkrety jakieś moze ktoś poda?

fabianno 2020-04-18 07:39:07

Your site is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!