Korespondencja - 9. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Książki

Korespondencja - 9. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Książki

Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza na 9 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Książki KORESPONDENCJA. Wernisaż wystawy odbędzie się 28.03.14 o godzinie 18:00 w Galerii Głównej.

Jednocześnie w czytelni Instytutu otwarcie będzie miała wystawa studentów i pedagogów Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej z ASP Łódź.

Sztuka Książki jest cyklicznym projektem promującym wszelką działalność w zakresie książki niekonwencjonalnej: od instalacji i obiektów książkowych, przez unikaty, książki autorskie i artystyczne, wydawnictwa eksperymentalne i niskonakładowe, aż do pięknego druku.
Zamiarem organizatorów jest zwrócenie uwagi na wizualny, literacki i filozoficzny aspekt prezentowanych dzieł, a także źródła inspirujące artystów do kreacji dzieł związanych z Korespondencją.  

Wystawa przede wszystkim kształtuje wrażliwość młodego pokolenia – dzieci, młodzieży i studentów.  
Sztuki Książki jest projektem kulturalnym o bogatej tradycji, odbywającym się cyklicznie od 1994, nad którym patronat honorowy objął Minister Kultury. 

Wystawa potrwa do 11 maja.

Więcej: www.idkielce.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 4

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Jayhawk 2014-08-17 12:20:15

Didn't know the forum rules allowed such briinlalt posts.

Tomasz 2014-08-18 16:15:49

Przyznam się, że w tym roku specjalnie kiomksf3w nie kupowałem skupiłem się na innych rzeczach, tylko kilka doszło mi do kolekcji, a to też starsze pozycje. Chciałem tylko zwrf3cić uwagę dwa albumy wydane przez Albatrosa Narodziny rewolwerowca i Długa droga do domu pisane i rysowane pod pieczą Stephena Kinga. Trochę mnie to dziwi, że te kiomksy są całkowicie pomijane we wszelkich podsumowaniach. Małe zainteresowanie? Nie to wydawnictwo? Bo nie wierzę w to, że ta historia jest słabsza od n

Lima 2014-08-18 18:34:01

Wszystko czego się dotknie Sfar to ctsyze złoto, w tym także ta adaptacja Małego Księcia. Ostatnio widziałem w kilku miejscach przecenionego Księcia, może się jednak aż tak dobrze nie sprzedał Można go spokojnie dostać za ok 25 zł. Za taką rzecz jest to cena wręcz śmieszna.Wszyscy czekają na Klezmerf3w 2 z KG i Kota Rabina 3 i 4 z Postu.Ja tam zawsze uważałem, że Śmierć nie dorf3wnuje Sandmanowi . Jest to jednak bardzo dobry komiks na poziomie tych słabszych albumf3w Sandmana . Ale gdzie m

felicjanoo 2020-04-17 11:46:18

Your page is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!