Zimowe kolory we wnętrzach - inspiracje

Zimowe kolory we wnętrzach - inspiracje

Śnieżna biel to tylko jedna z wielu odsłon zimy. Ta pora roku kryje w sobie o wiele więcej barw, które mogą stać się podstawą do inspiracji w aranżacjach wnętrz. Soczyste kolory w połączeniu ze stonowanymi odcieniami szarości i kremu będą prezentowały się niezwykle świeżo i imponująco.

Kalinowa czerwień

Kiedy mrozy chwytają nieco wcześniej, oszronione owoce berberysu, jarzębiny czy kaliny wyglądają niezwykle malowniczo, zwłaszcza o poranku. Kontrastująca z bielą czerwień przyciąga nie tylko wzrok, ale także naszych skrzydlatych przyjaciół. Chcąc uchwycić ten obraz, możemy go przenieść z natury do wnętrz naszego domu, zwłaszcza dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrz. Ściana "ubrana" w soczystą czerwień będzie interesującym akcentem wśród bieli i szarości.

Srebrzyste refleksy

Zielone lub srebrzyste igiełki drzew, nieśmiało wyglądające spod śnieżnych czap to najbardziej urokliwy widok zimowych pejzaży. Złapane przez mróz, najczęściej przywdziewają szare i grafitowe mundurki – najmodniejsze w tym sezonie. Przy pierwszym powiewie wiatru strząsają z siebie białą pierzynę, zmieniając tą kurtyną wszystkie widziane przez nas barwy. Z pozoru chłodne szarości, świetnie odnajdują się również jako wystrój nowoczesnych mieszkań.

Wszyscy lubią brąz

Podczas górskich spacerów po spowitych białym szaleństwem szlakach niejednokrotnie można zachwycić się bogactwem widoków. Urokliwe, małe, drewniane mostki nad żwawymi potokami, kuszą czekoladowym brązem, konkurując z odcieniami pni drzew. Brąz jest magicznym kolorem – dodaje otuchy, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i kojarzy się z ciepłem rodzinnym. W naszych wnętrzach będzie świetnie kontrastował z ciepłymi beżami czy ecru, obejmując nas swoim dobroczynnym wpływem.

Odcienie błękitu

Kiedy w środku zimy, wczesnym rankiem wyglądamy przez okno, przy dobrej pogodzie malują się przed nami wszystkie odcienie niebieskiego. Ozdobione szyby połyskują błękitem w kształcie gwiazdek, niebo przebudza się kobaltem wyłaniając się spod ultramaryny, jednak każdy z nich zdaje się współgrać ze srebrem i szarościami. Inspirowane tymi widokami wnętrze świetnie sprawdzi się w aranżacjach modernistycznych i loftowych.

Wszystkie wschody słońca

Ze wszystkich odsłon zimy, najbardziej efektowną jest ta, mieniąca się w słońcu na pomarańczowo i żółto, czasem z domieszką różowego. W gęstej powłoce śniegu wyłaniają się tylko kształty drzew, udających bałwany i spadziste dachy chat, w równie pokaźnej pokrywie. Całe w milionach iskrzących się barw, migoczą w słońcu, jedna mocniej od drugiej, przywołując najcieplejsze emocje. Dzięki dobraniu odpowiednich kolorów nasz salon może przemienić się w prawdziwą wrzosową dolinę rodem z bajki lub wyciągniętą prosto z obrazu najlepszego artysty.

Zima to nie tylko biel śniegu i błękit lodu. Towarzyszy jej wiele barw, także tych soczystych i intensywnych. Co ważne, stworzone dzięki nim aranżacje będą modne w każdym sezonie.

Źródło: Śnieżka

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!