HOT

Dobry polski design - podłogi modułowe

Dobry polski design - podłogi modułowe

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – a szkoda, bo Polski design ma się naprawdę dobrze, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że przeżywa swój renesans. W jego świecie nie brakuje ludzi młodych i zdolnych. Owocem ich pracy są projekty świeże, niekonwencjonalne i przedstawiające zupełnie nowe spojrzenie na temat, który już dawno mógł wydawać się doskonale znany, a wręcz ograny.

Rok 2013 był obfity w wydarzenia, targi i wystawy związane z designem i wystrojem wnętrz. Powstało też wiele ciekawych projektów, na które nie sposób nie zwrócić uwagi. Do jednego z nich można zaliczyć podłogi modułowe autorstwa pracowni Wooow! projekt. Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim na wielu możliwościach kompozycji, jakie stwarzają. Elementy w ciepłym kolorze drewna układają się w miłą dla oka mozaikę – doskonałą dla zwolenników podłóg drewnianych i przeciwników nudy zarazem. „Udomowienie” kostki Bauma i stworzenie z niej obiektu pożądania do wystroju salonu wymaga nie lada pokładów kreatywności.

Trio projektowe z Warszawy, w skład którego wchodzą Iwona Dłutak-Radecka, Mariusz Glezner oraz Renata Jachtoma, mocno dali o sobie znać w minionym roku. Podłogi modułowe to dla Wooow! projekt kolejny krok naprzód i duża szansa na jeszcze jeden sukces, a tych projektanci mają na swoim koncie już sporo. Wszystko zaczęło się na Łódź Design Festival, jeszcze w roku 2012. Zaprojektowana później i wypuszczona na rynek kolekcja Bambooo, stała się wizytówką wystawy „Zielono mi” i zachwyciła chyba wszystkich, którzy mieli okazję się z nią zetknąć. Udział w kolejnych, licznych wystawach, targach i inicjatywach, jeszcze bardziej podkreśliły osobowość pracowni Wooow! projekt, jako zespołu nie tylko młodego i kreatywnego, ale także prężnie rozwijającego się i odważnie wchodzącego na rynek designu. Udział w konkursie Dobry Wzór 2013 był dodatkowym uhonorowaniem ciężkiej pracy, która niewątpliwie się opłaciła.

Czekamy, aż podłogi modułowe pojawią się najpierw na rynku, a potem w naszych domach i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy młodych polskich projektantów, bo wyraźnie widać, że drzemie w nich ogromny potencjał!

Tekst: Małgorzata Kurczak
Zdjęcia: Wooow! projekt

Komentarze

Ilość komentarzy: 4

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Adonica 2014-08-18 01:00:03

I hate my life but at least this makes it belberaa.

Philinda 2014-08-19 21:33:45

Plseiang to find someone who can think like that

Alyn 2014-08-21 07:25:54

Imisvsrpee brain power at work! Great answer! http://crtjsgjnm.com [url=http://kcwoahyk.com]kcwoahyk[/url] [link=http://fgsqtnrp.com]fgsqtnrp[/link]

fabianno 2020-04-17 10:05:37

Your website is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!