Cisza, spokój i niebanalny design

Cisza, spokój i niebanalny design

W dzisiejszych czasach mamy wiele udogodnień w komunikowaniu się z innymi ludźmi - otwarte przestrzenie biur i miejsc publicznych, kamery internetowe, telefony komórkowe, portale społecznościowe. Czasem jednak bywa tak, że potrzebujemy odrobiny prywatności i szukamy sposobu na odcięcie się od reszty świata. Freyja Sewell znalazła na to sposób i stworzyła mebel, dzięki któremu odizolowanie się od otoczenia staje się pestką.

Już sama nazwa fotela jest wymowna - HUSH dosłownie oznacza "cisza, spokój". Konstrukcja przypomina nieco namiot, a oryginalny i uniwersalny design może z łatwością wpisać się w każdy wystrój i praktycznie w każde pomieszczenie. Wnętrze oferuje dużo przestrzeni, w sam raz by pomieścić się z laptopem i poduszkami, a nawet by wygodnie się położyć.

HUSH wykonany jest z przemysłowej wełny filcowej o grubości 10 mm. Co ważne, z fotela możemy bez obaw korzystać zarówno latem, jak i zimą - wełna zapewnia chłód podczas upałów i ciepło podczas chłodów.

Dobra wiadomość dla zwolenników ekologii - materiał, z którego wykonano mebel jest pozyskiwany z owiec hodowanych na otwartych pastwiskach, a ponadto jest biodegradowalny.

HUSH został odznaczony jako "Green Hero" ("Zielony Bohater") w ramach Grand Designs Live.

Fot.: Freyja Sewell
Tekst: Małgorzata Kurczak

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

felicjanoo 2020-04-16 14:45:08

Your site is very interesting, i have bookmarked it.

marianoo 2020-04-21 17:56:55

Your website is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!