Kocha, nie kocha? Oryginalny stół modułowy

Kocha, nie kocha? Oryginalny stół modułowy

W dzieciństwie chyba każdy z nas przynajmniej raz rwąc płatki stokrotki zadawał nurtujące pytanie "Kocha, nie kocha?". Na podstawie tej właśnie zabawy biuro projektowe Vogel Design z Kapsztadu (RPA) stworzyło interesujący stół o dźwięcznej nazwie Loves Me Loves Me Not, co oznacza nic innego jak "Kocha, nie kocha".

Stworzony z ośmiu "płatków" stół staje się idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń - poszczególne moduły można używać osobno, po kilka lub wszystkich naraz. Części można też kupić osobno, nie koniecznie jako cały zestaw. Mebel dostępny jest w wersji z drewna jesionowego, miedzi lub brązu. Co więcej, projektanci z Vogel Design wierzą w zrównoważony design i realizując swoje pomysły mocno trzymają się tej zasady. Z pieniędzy uzyskanych dzięki sprzedaży produktów zasadzają potrzebne do produkcji mebli drzewa, ale sadzą ich więcej niż potrzebują - tym sposobem pomimo powstawania drewnianych mebli drzew jest więcej, a nie mniej.

Trzeba przyznać, że designerzy z Vogel są na prawdę pomysłowi - zarówno jeśli chodzi o ich projekty, jak i w przypadku wypełniania swojej filozofii życiowej. Oby więcej ludzi dbało o przyrodę i znajdowało sposób, by zrekompendsować korzystanie z jej dobrodziejstw.

Fot: Vogel Design
Tekst: Małgorzata Kurczak

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!