Wystrój wnętrz - posadzka zamiast paneli

Wystrój wnętrz - posadzka zamiast paneli

Jednym z ważniejszych elementów wykończenia pomieszczenia jest podłoga - jest obecna w każdym kącie, widać ją z każdego miejsca. Dlatego też tak istotny jest dobór materiałów, których użyjemy do jej aranżacji. Na rynku mamy obecnie bogaty wybór paneli drewnianych oraz płytek ceramicznych. Urządzając oryginalne wnętrze należałoby sięgnąć do mniej oczywistych rozwiązań.

Szukając pomysłu na podłogę do nowoczesnego czy industrialnego wnętrza nie możemy przejść obojętnie obok posadzek dekoracyjnych. Poza designerskimi walorami i interesującym wyglądem są również bardzo praktyczne - zarówno na etapie układania posadzki, jak i jej eksploatacji.

Podstawową zaletą posadzek dekoracyjnych jest mnogość zastosować i różnorodność efektów, które możmy osiągnąć - od wyglądu surowego betonu po naturalny polerowany granit. Dostępność różnych wariantów kolorystycznych pozwoli wybrać opcję, która najbardziej wpasuje się w nasz gust oraz w stylistykę urządzanego wnętrza. Możliwość uzyskania gładkiej, jednolitej powierzchni zwiększy atrakcyjność pomieszczeń dodając im elegancji i zwiększając wrażenie luksusu.

Obecnie moda na posadzki o wyglądzie surowego betonu zawładnęła trendami w wystroju wnętrz zarówno prywatnych, jak i publicznych - biura, sklepy i inne obiekty usługowe coraz częściej urządzne są w industialnym, wielkomiejskim klimacie, stąd tak duże zainteresowanie tego typu wykończeniem. Niebanalne, łatwe w zestawieniach z innymi elementami wystroju, staje się wyjątkowo atrakcyjne i pożądane. Efekt można jeszcze zmaksymalizować dzięki doborowi odpowiedniego oświetlenia.

Posadzki dekoracyjne dają w zasadzie nieograniczone możliwości tworzenia wzorów - kolory można ze sobą łączyć i zestawiać, a bardziej odważni mogą zdecydować się na wkomponowanie dodatkowych stalowych elementów, które wmocnią niepowtarzalny charakter wnętrza.
 
Podsumowując, decydując się na zastosowanie posadzek dekoracyjnych, niewątpliwie zyskujemy wiele możliwości aranżacyjnych, designerski efekt oraz dużą wygodę - takie podłogi są łatwe w utrzymaniu w czystości, a z uwagi na odporność na ścieranie, niezwykle trwałe.
 
Zdjęcia: weber.floor

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marcoo 2020-04-19 13:54:21

Your page is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!