Szczypta orientu

Szczypta orientu

Dalekowschodnie wzornictwo w aranżacji wnętrz to inspiracja niezmiennie modna i praktyczna. Dokładnie jak przy gotowaniu: wystarczy szczypta orientu, aby nadać kuchni zupełnie nowy charakter. Idealnym rozwiązaniem dla miłośników nietypowych, dalekowschodnich dodatków okażą się rolety nawiązujące do stylu.

Rolety składają się z naturalnych słomek bambusa (tradycyjna roleta bambusowa) lub drewnianych listewek połączonych ze słomkami bambusowymi (tropic). Dostępne kolory to prawdziwie wschodni, głęboki ukłon w kierunku natury. Nie znajdzie się tu neonowych kontrowersji, lecz barwy stonowane i wyważone jak cała kultura Azji. Delikatne beże, nieco bardziej intensywne brązy, a wszystko w myśl zasady – prosto, lekko i elegancko.

Podobnie sytuacja przedstawia się przy propozycji innej kolekcji.Dodatki są równie delikatne, jednak bardziej ażurowe. W warstwie kolorystycznej, urozmaiceniem jest widoczny gradient brązu, ciekawie kontrastujący z wyraźnie jednolitą powierzchnią. Z kolei dzięki zastosowaniu listewek o zróżnicowanej szerokości – cieńsze konsekwentnie przeplatają się z grubszymi – projektantom udało się dodatkowo uatrakcyjnić i tak już wdzięczny produkt.

Światło przepuszczone przez tak pomyślaną strukturę tworzy ciepły, nieco intymny nastrój. Nawet jeśli w kuchni przygotowujemy późną kolację, a słońce już dawno zdążyło zajść – kilka refleksów padających od zwykłej lampy zapewni kojącą przytulność wnętrza. Atutem są również naturalnie tworzące się fałdki, urozmaicające wygląd rolety.

Idealnym uzupełnieniem tak skomponowanego wnętrza będą inne, równie delikatne dodatki nawiązujące do stylistyki orientu. Stół przyozdobiony bambusowymi matami, a może niewielkie koszyczki na niezbędne wiktuały? Materiał jest na tyle uniwersalny, że produkuje się z niego nawet wazony i lampy. Dla dodania kolorytu można także zdecydować się na żywe, soczyście zielone pędy bambusa zanurzone w wodzie. Wnętrze w takim wariancie to przepis na kuchnię bezpretensjonalną i łatwą w utrzymaniu w czystości.

Trafnie dobrane, naturalne tekstylia okienne to świetne rozwiązanie dla osób chcących zapewnić swojej kuchni unikatowy styl. Wcale nie trzeba być mistrzem patelni wok, uwijającym się nad kuszącą ostrymi zapachami potrawą. Jedzenie można zamówić, zaś goście podjęci w odpowiednio urządzonym wnętrzu ulegną sile sugestii. Tymczasem na gospodarza spłynie cała chwała…

Źródło:Lotari

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!