Potrójna lampa wisząca w kształcie chmury

Potrójna lampa wisząca w kształcie chmury

Nareszcie doczekaliśmy świeżego spojrzenia na lampy wiszące w kształcie odwróconej miski. Dotychczas ich różnorodność przejawiała się jedynie w wielkości, kolorze i użytych materiałach. Kilka z tych modeli z pewnością zasługuje na uznanie i podziw.

Jednym z najbardziej wyróżniających się jest lapma autorstwa Clark'a Bardsley'a. Projektant zestawił ze sobą trzy półkule i połączył je tak, że dwie mniejsze przylegają do boków największej, umiejscowionej pośrodku. Ma to symbolizować rodzinę, która zbiera się razem przy stole na wspólnym obiedzie. Wykonana z malowanej miękkiej stali, lampa Cloud może być odczytywana bardziej dosłownie - jako chmura cumulus, która zwiastuje słońce i dobrą pogodę. Błyszczące wnętrze mis pomalowane na biało odbija światło, dzięki czemu zyskujemy jeszcze więcej jasności.

Lampa Cloud jak na razie powstała do projektu prywatnego wnętrza, jednak jej unikalny design zwiększa jej szanse na zaistnienie na rynku w regularnej sprzedaży. Takie wzornictwo to z pewnością to, czego szukamy do naszych wnętrz.

Zdjęcia: Trendir
Tekst: Małgorzata Kurczak

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

fabianno 2020-04-16 07:01:54

Your page is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!