Łazienka pełna luksusu

Łazienka pełna luksusu

Okazuje się, że Fashion Week Poland koncentruje się nie tylko na modzie. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano kolekcję wyposażenia łazienek przygotowaną we współpracy z projektantką Evą Minge.

To, co wyróżnia autorską kolekcję to przede wszystkim niecodzienne kształty. Wysoki połysk potęguje elegancki wyraz i luksusowy charakter linii. Współpraca marki Marmorin i Evy Minge to przykład na to, że świat mody i designu mają ze sobą wiele wspólnego i lubią dostarczać sobie nawzajem inspiracji. Dobrze urządzone mieszkanie i świetnie skrojony strój tak samo mają służyć wygodzie, relaksować oraz poprawiać humor.

Marmorin by Eva Minge to przede wszystkim kolekcja Eva, którą tworzą: umywalka stojąca, umywalka nablatowa i wanna. Kształty produktów bardziej niż do tradycyjnego designu łazienkowego nawiązują do rozłożystych, wygodnych poduszek, które aż proszą by wygodnie się w nich ułożyć. Skąd taki pomysł na formę?

Łazienka kojarzy mi się od zawsze z miejscem w którym można odpocząć i uciec przed całym światem. Dziwne? Nie. Kiedyś jako matka malutkich dzieci, żona, szefowa sporej firmy, zamykałam się w łazience żeby odciąć się od zgiełku i goniącego życia. Zatrzymywałam czas dla siebie na relaksującą kąpiel, domowe zabiegi upiększające i czasami lekturę w wannie... świeczki, muzyka i przyjemny zapach. Brakowało mi jednak miękkiej wanny....umywalki którą będzie chciało się głaskać. Piany wychodzącej z poduszek..... – wspomina Eva Minge.

Marzenie znalazło swoje odbicie w pikowanej serii zaprojektowanej ręką projektantki. Poduszkowe, przyjemne kształty i zastosowane materiały sprawiają, że produkty są niezwykle przyjemne w dotyku. Gładka powierzchnia tworzywa gelcoat material, które nabiera temperatury otoczenia, przyjaźnie wychodzi naprzeciw odprężonej, rozgrzanej w kąpieli skórze.

Projektantkę fascynuje Hieronim Bosch i jego baśniowa estetyka, co znajduje swoje odbicie w nowej kolekcji. Kolejne projekty: umywalki Matti i Marco oraz kolekcja półek Harriet stanowią właśnie poszukiwanie estetyki z pogranicza marzeń sennych i malarstwa. Obłe formy produktów wprowadzają do wnętrza harmonię i łagodność.

Luksusowa kolekcja wyposażenia łazienek to nie pierwsze wspólne przedsięwzięcie Evy Minge i Marmorinu. W 2010 roku projektantka przygotowała koncepcję wnętrz dla domu pokazowego Villa Natura. Jego centralnym punktem była oryginalna, zaprojektowana na kształt otwartej walizki, wyspa kuchenna. Projekt zrealizowano w zakładach Marmorinu.

Marmorin by Eva Minge po raz pierwszy została zaprezentowana przed szeroką publicznością w trakcie Fashion Week Poland 2013. Poza premierą kolekcji odbył się również pokaz specjalny projektantki, połączony z wręczeniem Evie Minge prestiżowej nagrody International Star Diamond Award.

Źródło: Marmorin

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Ewelina 2013-11-23 18:22:58

Dla mnie luksus, styl i design zawsze kojarzy sie z Roca. Ich produkty wyglądaja po prostu znakomicie. Używają też nowoczesnych technologii - chociażby Maxi Clean. Mam i polecam!

marcoo 2020-04-16 10:34:38

Your site is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!