include/layouts/default/content_default.php
Wielkomiejski szyk we wnętrzu

Wielkomiejski szyk we wnętrzu

Styl miejski we wnętrzach może być tak zróżnicowany, że ciężko jest jednoznacznie go określić. Można jednak wyróżnić kilka cech, które pozostają niezmienne. Są to przede wszystkim otwarte przestrzenie, funkcjonalna prostota oraz wyraziste dodatki, obowiązkowo w niewielkiej ilości.

Wielkomiejski charakter można uzyskać już dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów. Najodpowiedniejsze to biel oraz różne odcienie kremów i szarości, koniecznie występujące w duecie z mocniejszą barwą - fioletem, fuksją, pomarańczem czy też zielenią. Wnętrza miejskie nie lubią bałaganu i zagracenia, dlatego nie ma w nich miejsca na nieprzemyślane rozwiązania. Akcesoriów i dodatków jest niewiele, ale są za to wyraziste i widoczne - mają przywodzić na myśl takie metropolie, jak Nowy Jork, Paryż, Londyn czy Tokio. W takich aranżacjach elementami dekoacyjnymi są nieraz zaskakujące formy, takie jak surowa cegła, odsłonięty beton czy też widoczne instalacje - to wszystko przybliża wnętrza do klimatu loftowego, kojarzonego z wielkomiejskim stylem życia.

Motywami przewodnimi miejskiego stylu wystroju jest prostota, funkcjonalność i elegancja. Kluczową kwestią wpływającą na pomyślne osiągnięcie pożądanego wyrazu jest dobre gospodarowanie przestrzenią. Pomocne w tym będzie wydzielanie stref, na przykład do relaksu lub pracy czy też połączenie aneksu kuchennego z salonem. Meble powinny być nowoczesne, proste w formie i pozbawione ozdób. Ostatnimi czasy modnym trendem w aranżacji wnętrz jest elastyczność i możliwość szybkiego dostosowywania pomieszczeń do bierzących potrzeb. Jest to możliwe w przypadku zastosowania mebli modułowych, dzięki którym zarządzanie przestrzenią będzie łatwe i efektowne.

Miejskie wnętrze lubi kontrastowe połączenia i nie boi się zestawień nawet skrajnie różnych od siebie materiałów. Przykładem może być kompozycja drewnianego, klasycznego stołu z modernistycznymi plastikowymi krzesłami o mocnych barwach. Innym pomysłem może być wykorzystanie mebli, które swoją formą i designem są zupełnie oderwane od standardów i szablonów. Przykładem są zwieszające się z sufitu fotele w kształcie kuli, które będą wspaniałym miejscem na popołudniowy odpoczynek przy dobrej książce.

Jak już wcześniej było wspomniane, miejska aranżacja nie znosi zagracenia i dużej ilości bibelotów. Nie znaczy to jednak, że całkowicie powinniśmy zapomnieć o dodatkach - są one ważne w dopełnieniu całości i podkreśleniu charakteru wnętrza. Odpowiednie będą powieszone na ścianach plakaty przedstawiające stary Hollywood czy też fototapety z miejskim krajobrazem Nowego Jorku lub Londynu. Dodatkowo stylizowane na dworcowe zegary i lampy oraz kufry przywodzące na myśl skrzynie portowe pomogą osiągnąć niepowtarzalną i niebanalną aranżację wnętrza.

Fot. Dekoral Fashion

Małgorzata Kurczak

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!