include/layouts/default/content_default.php
Korek w Twoim domu

Korek w Twoim domu

Ostatnimi czasy da się zauważyć wyraźnie dającą o sobie znać modę na oryginalność i odchodzenie od schematów. Jest ona również obecna w architekturze wnętrz. Coraz częściej szukamy niekonwencjonalnych materiałów, dodatków czy akcesoriów. Jednocześnie widać również mocne inspiracje naturą i jej pięknem. Połączenie tych dwóch aspektów można znaleźć w panelach i płytkach podłogowych wykonanych z drewna korkowego.

Niejednolity melanż kolorów, wybór z szerokiej palety barw oraz niepowtarzalność wzoru zapewnią niebanalny efekt oraz ponadczasowe piękno. Osoby wolące stonowaną elegancję odwzorowanie swojego gustu znajdą w kolorach bardziej stonowanych, takich jak biel, szarości, kremy i beże. Wzbogacone złotymi bądź też srebrnymi refleksami będą wspaniałą ozdobą wyrafinowanego i wysmakowanego wnętrza. Ci z kolei, którzy preferują bardziej zdecydowane i wyraźne barwy, pewnie będą się skłaniać ku nasyconym odcieniom grafitu, brązu oraz rudości podkreślonych czerwienią i pomarańczem. Ponadto, wyraźna faktura korka podkreśla inspirację naturą. Tego typu podłogi tworzą dobre tło do prostych i jasnych aranżacji, które harmonijnie współgrając z panelami nie stworzą konkurencji dla ich zdecydowanego charakteru, a wręcz przeciwnie - podkreślą ich piękno.

Wiedza o drewnie korkowym u "przeciętnego Kowalskiego" raczej nie jest obszerna. Decydując się na zastosowanie tego surowca na naszych podłogach należałoby przyjrzeć mu się bliżej by wiedzieć dokładnie, jakie przyniesie nam korzyści.

Nie każdy wie, że strukturę korka tworzą mikrokomórki wypełnione gazem. Na przestrzeni 1cm 3 korka znajduje się ponad 40 milionów takich komórek. Każda z nich pełni jednocześnie funkcję izolatora termicznego, akustycznego i antywibracyjnego. Kompilacja tych cech niweluje potrzebę inwestowania w dodatkowy podkład podpodłogowy. Dzięki swoim naturalnym właściwościom, korek doskonale tłumi dźwięki dobiegające z innych kondygnacji oraz obniża hałas wewnątrz mieszkania. Warto podkreślić, że dwie warstwy korka wykorzystane do produkcji paneli zapewnią odpowiednią amortyzację i w wyraźnie odczuwalny sposób zwiększą komfort chodzenia po podłodze. Ponadto dostarczają idealne uczucie ciepła oraz, w bardziej dalekosiężnej perspektywie, przyczyniają się do obniżenia kosztów zużycia energii. Co prawda pod wpływem nacisku korek ulega kompresji, jednak po jego ustaniu wraca do swojej pierwotnej formy.

Decydując się na panele korkowe do naszego domu z pewnością zagwarantujemy sobie nietuzinkowy element przykuwający wzrok i różniący się od standardowych rozwiązań. Dzięki odpowiedniej impregnacji i zabezpieczeniu utrzymanie ich w czystości będzie łatwe, a to przyczyni się do ich długoletniej żywotności bez utraty pierwotnej formy i uroku.

Źródło: Wicanders

Komentarze

Ilość komentarzy: 4

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

fabianno 2020-04-09 05:28:15

Your website is very nice, i have bookmarked it.

marianoo 2020-04-10 15:56:59

Your page is very cool, i have bookmarked it.

fabianno 2020-04-16 01:11:50

Your site is very interesting, i have bookmarked it.

marcoo 2020-04-21 03:10:19

Your page is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!