Jak zaprojektować biuro. Mniej open space ?

Jak zaprojektować biuro. Mniej open space ?

W biurach nadal popularne są pomieszczenia, gdzie na otwartej przestrzeni pracuje nawet kilkanaście osób. Jednakże coraz więcej firm uzupełnia je o strefy typu lounge.

Od dawna w projektowaniu powierzchni biurowych rządzi minimalizm - postrzegany jako oznaka profesjonalizmu i dobrego smaku.

Mocno zyskuje teraz na popularności styl skandynawski, czyli klasyczne bryły, prostota i elegancja, połączone z ciekawym wzornictwem i kolorowymi dodatkami. Zmieniają się obicia krzeseł biurowych, pojawiają się na nich wzory znane z modowych wybiegów.

Strefy typu lounge, czyli strefy do pracy indywidualnej, w odosobnieniu, sprzyjające skupieniu i kreatywności zaczynają konkurować z powszechnymi dotąd przestrzeniami open-space.

Oczywiście nadal popularne są pomieszczenia, gdzie na otwartej przestrzeni pracuje nawet kilkanaście osób. Jednakże coraz więcej firm uzupełnia je o strefy typu lounge. Sprzyjają temu mobilne technologie, które znoszą ograniczenia związane z kablami od telefonów czy komputerów – pracownicy korzystają dziś z laptopów, smartfonów i bezprzewodowego internetu Wi-Fi.

Strefy typu lounge, wyposażone są w miękkie, przytulne meble, które mają sprzyjać budowaniu mniej formalnej atmosfery i bardziej kreatywnej atmosferze. Według psychologów biznesu, takie rozwiązania sprzyjają innowacyjnym pomysłom i wzmacniają komunikację w zespole.
Elementy funkcjonalne - czyli meble, zgodnie z najnowszymi trendami mają być nie tylko wygodne w użytkowaniu ale i kolorowe, wesołe, ciekawe, zaskakujące. Taki wystrój sprawia, że pracownicy czują się mniej formalnie i ta tendencja dominuje przede wszystkim w firmach, których wyróżnikiem jest kreatywność.

Źródło: Adgar

Komentarze

Ilość komentarzy: 6

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Malgorzata 2015-02-27 21:01:59

Polecam serdecznie www.kaminskadorota.pl

marysiac 2017-09-20 10:43:02

U nas jest open space i nie zapowiada się, żeby coś miało się zmienić. Myślę, że komfort pracy w takim miejscu to zapewnienie możliwie jak najwięcej miejsca dla każdej osoby. U nas są takie meble z KJK, że każdy ma miejsce jak dla dwóch osób. To ułatwia pracę.

Oleńka 2017-11-03 15:54:47

My tez myślimy o nowych meblach biurowych do naszej nowej siedziby. dział się powiększył, cała księgowość w jednej otwartej przestrzeni i trzeba będzie to jakoś zagospodarować. Ostatnio znalazłam coś takiego: http://kjk.com.pl/kolekcja/ergo/ i myślę, że będziemy szukać czegoś w tym stylu.

EwaEwunia 2017-12-05 13:56:45

Jeśli szukacie eleganckich mebli do gabinetu to polecam meble od KJK - maja tam super linię Magnat. To elegancki zestaw mebli gabinetowych o klasycznej stylistyce, pozwalający zaaranżować miejsce zarówno do pracy, spotkań jak i konferencji.

Maja 2018-01-01 14:44:00

Czytając komentarze zwróciłam uwagę na firmę http://kjk.com.pl/ Warto do nich zaglądać!

urszulajakubowska 2018-07-06 16:15:52

Piszę do Państwa z ramienia firmy InDISTRICT Jesteśmy firmą projektowo - doradczą, która kompleksowo aranżuje i wyposaża wnętrza biurowe. Zajmujemy się projektami w Polsce i zagranicą. Korzystamy z najlepszych rozwiązań biurowych producentów polskich i zagranicznych w tym: VANK, BALMA, MARO, LAS Mobili, VARIO, MASSONI, HOWE. Proponujemy naszym klientom dedykowane do ich wizerunku rozwiązania w zakresie mebli, wykładzin i oświetlenia. W zależności od potrzeb oferujemy różne style aranżacji wnętrz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!