Aranżacja hotelu. Jaki prysznic w łazience hotelowej ?

Aranżacja hotelu. Jaki prysznic w łazience hotelowej ?

Okazuje się, że w trakcie intensywnej eksploatacji hotelowej zlicowane z powierzchnią podłogi prysznice wyłożone płytkami ceramicznymi nie zawsze się sprawdzają. Jak sobie z tym poradzić ? Warto skorzystać z doświadczeń hamburskich hotelarzy.

Na jesieni 2009 roku hotel Radisson Blu w Hamburgu świętował ponowne otwarcie po generalnym remoncie. Jednak bardzo szybko odkryto poważne wady w łazienkach niektórych pokoi. Na płytkach ceramicznych pojawiły się czarne plamy, a w niektórych pokojach woda wnikała pod płytki poprzez porowate fugi – połączenia między ścianą a podłogą okazały się być nieszczelne. Powstała niezwykle trudna sytuacja. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z 4-gwiazdkowym hotelem typu Superior, który musi spełniać bardzo wysokie oczekiwania w zakresie wzornictwa i jakości obsługi.

Zgodnie z decyzją dyrekcji zamknięto więc niektóre pokoje i rozpoczęto ponowny remont łazienek: w 252 pokojach wyłożone płytkami ceramicznymi prysznice krok po kroku wymieniano na emaliowane powierzchnie prysznicowe firmy Kaldewei. Tylko takie rozwiązanie okazało się w dłuższym czasie gwarantować niezawodność i sprawne funkcjonowanie z reguły dość mocno obłożonego hotelu.

Klient otrzymuje w firmie Kaldewei systemowe rozwiązanie od jednego producenta, a dodatkowo 30 letnią gwarancję na materiał. "Dzięki kompletnemu systemowi zabudowy, oferowanemu przez firmę Kaldewei, udało się nam zamontować w naszych łazienkach emaliowane powierzchnie prysznicowe. Fakt, że cały system, składający się z powierzchni prysznicowej, odpływu i ramy do zabudowy pochodzi od jednego producenta jest dla nas wielką zaletą, gdyż w razie pytań i problemów do naszej dyspozycji jest kompetentny parter" - potwierdza Oliver Staas - dyrektor hotelu.

Zadowolone z nowego rozwiązania są także służby sprzątające: czyszczenie powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej odbywa się znacznie szybciej niż wcześniej. Zdecydowanie łatwiej jest usunąć zanieczyszczenia z powierzchni pozbawionej fug, nie potrzeba do tego środków chemicznych, a umyta powierzchnia pozostaje przez długi czas czysta i zadbana. "Nie sięgnąłbym ponownie po płytki ceramiczne do zabudowy prysznica. Nie doradzałbym też takiego rozwiązania żadnemu hotelarzowi" - stwierdza Oliver Staas. "Gdy ktoś ma tak złe doświadczenia na pewno drugi raz nie zdecyduje się na takie rozwiązanie" - dodaje.

Źródło: Kaldewei

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!