Aranżacja pokoju do relaksu

Aranżacja pokoju do relaksu

Podczas tegorocznych targów Orgatec, francuska designerka Marie-Virginie Berbet zaprezentowała CalmSpace, czyli biurową kapsułę, w której można zrelaksować się, przespać i „naładować baterie” do dalszej pracy.

Targi Orgatec propagują zrównoważony design w mieszkaniu i miejscu pracy. Proponują szeroką gamę rozwiązań dla tego typu pomieszczeń w obszarze akustyki, oświetlenia, podłóg, wyposażenia i techniki medialnej.

„Kapsuła spokoju” to funkcjonalna, geometryczna bryła oddzielona od otoczenia akustyczną zasłoną, tak aby dźwięki z zewnątrz nie zakłócały intymności wewnątrz. Inspiracją do powstania takiej przestrzeni była neurofarmakologia i zbawienny wpływ drzemki na kondycję psychofizyczną człowieka.

Wnętrze wyposażone jest w wygodny materac i system akustyczny, który pozwala na łagodne wybudzenie się z drzemki. W dziesięcio- i dwudziestominutowych interwałach uaktywniany zostaje system, który jest połączeniem dźwięków i pulsacji światła.

Po raz pierwszy kapsuła została poddana testowi przez pracowników firmy Orange w Lyonie w 2011 roku. Obecnie CalmSpace stał się już częścią życia korporacyjnego w wielu miejscach na świecie.
Fot: Haworth

Komentarze

Ilość komentarzy: 19

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Tsubaki 2013-10-09 09:55:25

I'm being promoted and need to come up with a title for mylsef, but want it to be unique.I'm in clothing sales (on the wholesale side), selling to Retail, Golf Clubs and Resorts.I'm going to start helping/training the younger reps get up to speed as well as help out the designers with new ideas on fashion. I don't want some dumb, already been there title, so any help would be appreciated.

Mirza 2013-10-09 23:35:50

December 15, 2011 you are really a good webeastmr. The site loading speed is amazing. It seems that you are doing any unique trick. Furthermore, The contents are masterwork. you have done a great job on this topic!

Yelly 2013-10-11 04:39:01

i'm so jealous that it's warm egnuoh where you are to wear sheer clothing! and double-yes for sheer clothing - i'm really partial to the ultra-distressed white cotton tees that have been popping up lately.and your shoes are super cute as well. http://exapjxcjw.com [url=http://piepmrczzhj.com]piepmrczzhj[/url] [link=http://owozxffiuc.com]owozxffiuc[/link]

Bilal 2013-10-13 03:48:58

ladyyyy I got your package. I loeeve it. that Yen magazine is amazing. I feel so awful though, cause I didnt include a little note because I had to go to LA the day it was shipped out and forgot and then my mother already shipped it! YIKES. dont be mad! http://aibuah.com [url=http://vtafxksepq.com]vtafxksepq[/url] [link=http://utouls.com]utouls[/link]

ahijlequwa 2017-11-16 16:55:16

[url=http://price-of-levitra-20mg.mobi/]price-of-levitra-20mg.mobi.ankor[/url] buyventolin-online.mobi.ankor http://buylevitrageneric.mobi/

atafoyodeelp 2017-11-16 17:10:06

[url=http://price-of-levitra-20mg.mobi/]price-of-levitra-20mg.mobi.ankor[/url] buyventolin-online.mobi.ankor http://buylevitrageneric.mobi/

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!