Festiwal „Cohabitat Gathering 2012”

Festiwal „Cohabitat Gathering 2012”

Cohabitat Gathering 2012 to druga edycja wyjątkowego festiwalu niezależnego, na którym swoje idee, projekty prezentują wybitni specjaliści w dziedzinie architektury, budownictwa naturalnego, permakultury, otwartego oprogramowania, przedstawiane są też koncepcje lokalnej autonomii, zrób-to-sam i budowania społeczności. Wszystko spaja wspólna wizja przemiany świata na prostszy, bliższy naturze i ludziom.

13-14 października 2012
Międzynarodowe Targi Łódzkie, Al. Politechniki 2, Aula, I piętro, Łódź

W tym roku festiwal finansowany jest za pomocą crowd fundingu, nie ma wielkich sponsorów. Oznacza to, że kwota potrzebna do organizacji festiwalu zbierana jest poprzez portal internetowy od zainteresowanych pomocą osób. Wsparcie realizowane jest za pośrednictwem pierwszego polskiego serwisu crowdfundingowego - PolakPotrafi.pl, którego celem jest wspomaganie realizacji takich ciekawych i innowacyjnych pomysłów.

Ta oparta na wsparciu sympatyków, pionierska inicjatywa, przemienia finansowanie społecznościowe w Polsce, w crowdfunding na serio. Już teraz został pobity rekord w wysokości zebranej kwoty. Zbieranie funduszy trwa do 1 października. Warto wesprzeć ten projekt i przyjrzeć się temu wydarzeniu z bliska, tym bardziej, że nie tylko jest tworzony przez społeczność ale i dla niej - Festiwal Cohabitat Gathering 2012 będzie transmitowany na żywo poprzez internet, a wszystkie zapisy wideo z prezentacji prelegentów zostaną udostępnione dla korzyści całego społeczeństwa.

Tegoroczne hasło przewodnie konferencji to “Simplicity rediscovered” czyli „odkrywanie prostoty na nowo”. Zależy nam na ukazywaniu nowych, dostosowanych do naszych czasów rozwiązań bazujących na technologiach już istniejących i szeroko stosowanych tradycyjnie a także na przywróceniu tej prostoty na poziomie codziennego funkcjonowania. Zaproszeni mówcy wzniecą ogień inspiracji opowiadając
o własnej pasji i pracy nad konkretnymi technologiami, narzędziami i metodami.

Podczas pierwszego dnia festiwalu uczestnicy wysłuchają wykładów 11 prelegentów. Między innymi Jadwiga Łopata opowie o niezależności żywnościowej, Barbara Jones o budowaniu z kostek słomy, prof. Dick Vestbro o życiu społeczności alternatywnych, a Eerik Wissenz o sposobie na kumulowanie energii słonecznej. Drugiego dnia równolegle odbędą się cztery dyskusje panelowe:
- współpraca open source - Waag Society, SolarFire, Platoniq
- budownictwo naturalne - BarbaraJones, prof. Georg Maybaum
- budowanie społeczności - Helen Jarvis, Dick Urban Vestbro, Community Tools
- ekosystemy żywności - Jadwiga Łopata, Incredible Edible, AgroKruh

Więcej na: festiwal.cohabitat.net

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Rita 2012-11-02 08:08:51

Aboslutley first rate and copper-bottomed, gentlemen!

fabianno 2020-04-17 05:52:45

Your site is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!