Mapa światowego wzornictwa ? Polska daleko

Mapa światowego wzornictwa ? Polska daleko

Można mieć wątpliwości co do sensu budowania wszelkiego typu rankingów i wyścigów opartych na kryteriach znanych tylko ich organizatorom.

Niezależnie od tych zastrzeżeń są one jednak zawsze dobrą zabawą, a niekiedy pokazują dość zaskakujące wyniki. Tak jest niewątpliwie w przypadku rankingu wzornictwa przygotowanego przez magazyn cyfrowy "A design award and competition".

Został on opracowany w oparciu o wyniki światowych konkursów wzorniczych. Za zwycięstwo lub czołowe miejsca zajęte w nich przez przedstawicieli poszczególnych krajów przyznane zostały punkty. Po ich zsumowaniu powstał ranking obejmujący 47 kraje. Jak warto zauważyć Polska zajmuje tam 31 miejsce, Turcja drugie, a Ukraina piętnaste.

Hm - i kto tutaj od kogo ma się uczyć ? Choć z drugiej strony takie mekki wzornictwa, jak Szwecja czy Finlandia są jeszcze niżej. Więc może nie ma się czym przejmować ?

Źródło: A design award and competition

 • Światło z dzwonków

  Światło z dzwonków

  Dzwonki, które zamiast wydawać dźwięki emitują światło? To pomysł designerów...

  czytaj
 • Betonowe tarcze

  Betonowe tarcze

  Ornamentalne, koronkowe wzory tarcz zegarów Para Clocks swoje różnorodne, unikatowe...

  czytaj
 • Wenus z iPadem

  Wenus z iPadem

  Co powstanie z połączenia sztuki pradziejowej i nowoczesnej technologii? Brytyjski...

  czytaj
 • Poduszkowce

  Poduszkowce

  Poduszka, fotel czy sofa? Zaprojektowana przez Karoline Fesser kolekcja mebli...

  czytaj

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Yean 2012-10-15 08:13:17

Taka ciekawostka pidzroynrcza chciac582bym wam opowiedziec487 jak wyglc485da reklamacja uszkodzonego Kindla.To jest coc59b, co gdy o tym pomyc59ble nadal szokuje, jako obywatela tego kraju .Otc3b3c5bc, byc582o to tak:Pewnego dnia stwierdzic582em, c5bce mc3b3j ukochany Kindle coc59b przestac582 reagowac487 na smeranie guziczkiem od budzenia go owszem, diodka sic499 zapalac582a, ale na ekranie jakoc59b nic nie raczyc582o sic499 pojawiac487 Oczywic59bcie zaczc499c582o sic499 przeglc485danie fo

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!