Graficzna ceramika

Graficzna ceramika

Na podłogach w starych budynkach można jeszcze czasami znaleźć płytki ceramiczne dekorowane pięknymi, misternymi wzorami. Włoska firma Refin we współpracy ze studiem graficznym FM Milan stworzyła cztery nowe wzory kafli będące współczesną wariacją na ich temat.

Łączenie kultur, innowacja i łamanie utartych schematów to cele, jakimi kieruje się w swojej działalności eksperymentalne laboratorium ceramiczne DesignTaleStudio działające w ramach Refin. Współpraca z projektantami z FM Milan pozwoliła rozwinąć te idee i połączyć je ze współczesną grafiką, by osiągnąć unikatowe, odważne i graficzne motywy.

Kolekcję Frame tworzą cztery wzory: Carpet, Geometric, Majolica oraz Weave. Każdy z nich czerpie inspiracje z tradycyjnych materiałów i motywów, poddając je współczesnej interpretacji, w której język graficzny został połączony z najnowocześniejszą technologią produkcji płytek ceramicznych.

Rezultatem tego eksperymentu są nietypowe wzory, które nadadzą wnętrzom niezwykły charakter. Efekt ten można spotęgować, łącząc z sobą płytki pokryte wzorami o różnej skali – jakby oglądane były w zbliżeniu lub oddaleniu – i tworząc z nich na podłodze zaskakujące kolaże.

Fot. refin-ceramic-tiles.com

Polecamy także: betonowe płytki Drops firmy Entic Designs

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!