Konkurs na śniadanie

Konkurs na śniadanie

Wartość śniadania można podać w złotówkach, można zmierzyć czas jego przygotowania oraz policzyć kalorie, których dostarcza. Jednak jego prawdziwej wartości nie da się zmierzyć żadnym wymiernym wskaźnikiem. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Do tych, którzy o tym wiedzą i tych, którzy chcą sobie i innym o tym przypomnieć, adresowany jest konkurs „Śniadanie się opłaca” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”.

Śniadanie jest podstawą każdego dnia: zapewnia niezbędną energię, zmniejsza podatność na stres, poprawia nastrój i koncentrację, usprawnia procesy myślenia oraz pomaga utrzymać dobrą kondycję i stałą wagę. Mimo to, coraz częściej dorośli rezygnują z tego posiłku z powodu braku czasu, a rodzice zapominają o przygotowaniu drugiego śniadania dla dzieci do szkoły. Dlatego 17 września rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu „Śniadanie się opłaca” skierowanego do wszystkich dorosłych, którzy chcą udowodnić, że spożywanie śniadań jest opłacalne.

Konkursowe zadanie polega na opowiedzeniu historii, której motywem przewodnim jest hasło „Śniadanie się opłaca” i zilustrowanie jej zdjęciami.

Pożywne i zdrowe śniadanie może wpłynąć na efektywność naszej pracy i nastrój przez cały dzień. Unikanie śniadań może spowodować problemy zdrowotne, nadwagę oraz kłopoty z koncentracją i pamięcią. Za pomocą konkursu „Śniadanie się opłaca” pragniemy przypomnieć Polakom, o co tak naprawdę chodzi w racjonalnym odżywianiuwyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, organizator konkursu „Śniadanie się opłaca” – Dlatego zachęcamy dorosłych do dzielenia się z nami historiami na temat wpływu śniadania na ich życie. Uczestnikom konkursu zostawiamy dowolność w formie: praca może być opowiadaniem, esejem, czy wierszem. Musi jednak spełniać funkcję edukacyjną oraz zawierać odpowiedź na pytanie dlaczego śniadanie się opłaca.

Konkurs składa się z dwóch niezależnych etapów. W pierwszym (od 17 września do 24 października 2012 r.) spośród nadesłanych prac zostaną wybrane przez komisję 3 najlepsze. Na autorów wytypowanych prac, czekają atrakcyjne nagrody: sprzęt AGD firmy Candy: lodówka, zmywarka i kuchenka mikrofalowa z dodatkową funkcją opiekacza i grilla.

W drugim etapie komisja wybierze spośród zgłoszeń 10 najciekawszych zdjęć (składowych prac konkursowych). Prace te będą prezentowane na stronie internetowej www.sniadaniowaklasa.pl w terminie od 5 listopada do 1 grudnia 2012 r., a Internauci wybiorą najlepsze według nich zdjęcie. Wybrana praca otrzyma Nagrodę Internautów: kuchenkę mikrofalową z dodatkową funkcją grilla.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres mailem: sniadaniowaklasa@planetpr.pl do 24 października 2012 r.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.sniadaniowaklasa.pl/o-konkursie-%E2%80%9Esniadanie-sie-oplaca

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!