W salonie u Zahy

W salonie u Zahy

Na tegorocznym festiwalu designu w Londynie można było nie tylko oglądać wystawy i uczestniczyć w szeregu wydarzeń poświęconych szeroko rozumianemu projektowaniu, ale także... obciąć włosy. Oczywiście – w designerskim salonie fryzjerskim. Jego wnętrze zaprojektowała Zaha Hadid.

Tymczasowy salon fryzjerski powstał w ramach galerii designu Zahy Hadid, gdzie na powierzchni blisko 450 metrów kwadratowych można było podziwiać produkty i projekty stworzone przez jej biuro.

Salon był wspólnym przedsięwzięciem London Design Festival (14-23 września 2012 r.) oraz marki Fudge i działał zaledwie przez kilka dni września. Skorzystać z jego usług można było wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się, ale wejść do niego w celu przyjrzenia się wnętrzu mogli wszyscy zwiedzający.

Wnętrze salonu zaaranżowano przy użyciu bardzo prostych środków. Każde stanowisko usytuowane było na środku pomieszczenia, a nie jak to zwykle bywa – wzdłuż ścian, i składało się jedynie z fotela i stojącego naprzeciwko niego lustra. Miejsce przeznaczone na każde z nich zostało wyraźnie zdefiniowane przez namalowane na podłodze, czarne linie układające się w nieregularne, wieloboczne pola.

W zupełnie białym wnętrzu te czarne linie tworzyły silny, abstrakcyjny i graficzny motyw przywołujący na myśl zabawy z percepcją, po jakie sięgali twórcy z nurtu op-artu.

Fot. zaha hadid architects

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Auth 2012-11-15 23:13:38

Hmm moim skromnym zinedam filmik jest nie dopracowany. Brak tak istotnych faktf3w jak przenoszenie stolicy z Gniezna do Krakowa a na koniec do Warszawy. Romantyzm trwał w czasie gdy Polska była pod zaborami i powstał Pan Tadeusz na końcu ktf3rego jest słynna scena gdzie tańczą poloneza (a podobny motyw znajduje się dużo wcześniej. Zgadzam się z poprzednikami, jeśli chodzi o motyw działalności Solidarności (nie czuje jak rymuję) a najważniejsze jak mogli zapomnieć o tak wspaniałym prezencie od

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!