Kolekcjonerskie meble Philippe'a Delzersa

Kolekcjonerskie meble Philippe'a Delzersa

Elegancka linia i luksusowe wykończenie dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta – tak wyjątkowe meble dla wyjątkowo wymagających odbiorców tworzy Philippe Delzers.

W swojej pracy projektant kieruje się zasadą: 'Lepiej pracować 10 dni nad stworzeniem 1 rzeczy, nić produkować 10 rzeczy na dzień', która była mottem grupy wiedeńskich artystów z Wiener Werkstatte. Związany początkowo ze światem mody, dziś współpracuje z wykwalifikowanymi rzemieślnikami, tworząc autorskie kolekcje mebli dla ekskluzywnej francuskiej marki Elitis.

Eklektyczne projekty mebli Delzersa zdradzają zamiłowanie do tradycyjnego stolarstwa francuskiego, wiedeńskich klimatów, wiktoriańskiego gotyku, wiejskich mebli oraz Hollywood i jego tajemnic. Można w nich także dostrzec echa przeszłości projektanta – lubi powoływać się na mistrzostwo w dziedzinie kroju i szycia, często też nawiązuje do świata mody i biżuterii. Dzięki temu, jego projekty przenoszą użytkowników do świata innej estetyki, zawsze jednak pozostającej pod wpływem starej francuskiej tradycji i jej ponadczasowej elegancji.

Nowe modele mebli zaprojektowanych przez Delzersa dla Elitis łączą w sobie elegancką linię i luksusowe wykończenie, a ich ekskluzywny charakter podkreśla fakt, że są wykonywane na zamówienie, dzięki czemu wymiary i rodzaj wykończenia mogą być dostosowane do potrzeb klienta. Opcje wykończenia mebli zawierają lakiery z palety RAL, wiele fornirów, bogatą gamę skór licowych i futer oraz całą kolekcję tkanin Eltis.

Philippe Delzers tworzy meble dla odbiorców prywatnych, butików, ekskluzywnych hoteli i restauracji. Możliwości indywidualnego doboru wymiarów, materiałów wykończeniowych, wzorów i kolorów, każdy mebel staje się wyjątkowym, kolekcjonerskim przedmiotem.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!