Betonowe wazony

Betonowe wazony

Delikatne i nietrwałe kwiaty, ciężki i wytrzymały beton, zimna stal. Razem mogą stworzyć niezwykłe, pełne wewnętrznej ekspresji zestawienie.

Weight Vases to kolekcja wazonów stworzona przez projektanta Dechę Archjananyna ze studia Thinkk z Tajlandii. Składają się na nią cztery modele o różnych kształtach odpowiednich dla różnego rodzaju kwiatów.

Jak wyjaśnia projektant, szukając inspiracji dla formy naczyń, przyjrzał się ich historii. Jego uwagę przykuł fakt, że już od epoki neolitu wszystkie wazony na świecie mają podobną budowę idealnie dostosowaną do ich funkcji: składają się z dwóch zasadniczych części, z których górna ma za zadanie utrzymywać kwiaty w odpowiedniej pozycji, dolna zaś jest naczyniem na wodę i zapewnia stabilność.

Pozostając przy tym tradycyjnym podziale, projektant postanowił przełożyć go na nowatorskie zestawienie materiałów i kształtów: obie części są odrębnymi elementami, które jednak wzajemnie się uzupełniają. Wykonany z betonu zbiornik na wodę jest ciężki i solidny, górna część zaś ma postać lekkiego stelażu ze stalowego drutu, w którym osadzony jest betonowy pojemnik i który zapewnia kwiatom niezbędną podporę.

Fot. thinkk-studio.com

 • Podglądacz

  Podglądacz

  Ponad sto otwartych oczu patrzy z oparcia i siedziska fotela-podglądacza....

  czytaj
 • Deszczowy regał

  Deszczowy regał

  Zafascynowany widokiem padającego deszczu, wenecki projektant Luca Nichetto postanowił ...

  czytaj
 • Jak z obrazka

  Jak z obrazka

  Prosta forma, czarna skóra i jasne drewno – krzesło Gentle...

  czytaj
 • Dziurawe meble

  Dziurawe meble

  Meble biurowe muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Ale czy to...

  czytaj

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Karolina 2015-05-11 19:22:51

Robi wrażenie, myślę, że idealnie by się to komponowało z elementami betonowymi. Ja lubię takie nietypowe i nieoczywiste klimaty! Zamówiłam płyty od bezpośrednio od producenta VHCT.PL i myślę,że połączę je właśnie miedzianymi elementami.

felicjanoo 2020-04-23 23:58:57

Your website is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!