Betonowy papier

Betonowy papier

Beton wkracza do wnętrz. Nie tylko w postaci wyeksponowanej konstrukcji, która ma podkreślić lub nadać im surowy, przemysłowy charakter, ale także jako materiał wykończeniowy. Mało tego – coraz częściej sięgają po niego projektanci przedmiotów będących elementami wyposażenia pomieszczeń.

Niemieccy projektanci Miriam Aust i Sebastian Amelung z biura Aust & Amelung we współpracy z firmą DUA stworzyli kolekcję betonowych lamp 'Like paper'. Jak sama nazwa wskazuje, inspiracją dla sposobu ich ukształtowania były formy, jakie można wykonać z papieru, zaginają go i fałdując. Tyle że zamiast z białych kartek, klosze lamp zrobiono z betonu.

Nowy kontekst i sposób uformowania materiału sprawia, że wydaje się on plastyczny i podatny na zmianę kształtu. Tym bardziej, że każda z ręcznie produkowanych lamp jest niepowtarzalna, jakby jej forma powstała pod wpływem innych, przypadkowych sił.

Na kolekcję składają się zarówno lampy wiszące, jak i przeznaczone na stół lub podłogę. Leżące na ich twardej powierzchni klosze sprawiają wówczas wrażenie, jakby ich miękka forma zniekształciła się pod wpływem kontaktu z podłożem.

Polecamy także: betonowe zegary Para Clocks autorstwa LeeLABS

Fot. Minu Lee

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!