Dobry Wzór zlewozmywaka i baterii

Dobry Wzór zlewozmywaka i baterii

W finale 19 edycji organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego konkursu Dobry Wzór znalazły się dwa produkty marki Franke: zlewozmywak i bateria z serii Cetinox zaprojektowanej w 2011 r. specjalnie na jubileusz stulecia istnienia firmy.

W gronie finalistów konkursu Dobry Wzór 2012 jak co roku znalazły się najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Zestaw armatury Franke Centinox ubiegać się będzie o tytuł laureata w kategorii Sfera Domu najliczniej reprezentowanej w tegorocznej edycji. Finałowe produkty i usługi można będzie oglądać od 11 października 2012 r. na specjalnej wystawie w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Estetyka zakwalifikowanej do finału konkursu serii jest połączeniem eleganckiego stylu, funkcjonalności i szwajcarskiej precyzji wykonania. Proste formy łączą się tu z wyrafinowaną koncepcją produktu, co z pewnością zwróciło uwagę jurorów w tym konkursie.

Praktyczne wyposażenie dodatkowe zlewozmywaka pozwala wykonać szereg prac kuchennych szybciej i prościej. Przy tym samym stanowisku umyjemy, osuszymy i pokroimy warzywa. Na stalowe wkładki możemy także bezpiecznie odstawić gorące naczynie. Ociekacz może zostać umieszczony zarówno po prawej, jak i po lewej stronie zlewozmywaka, może także pełnić funkcję stylowej pokrywy komory. Akcesoria, które można zamontować na dwóch różnych wysokościach pozwalają powiększyć powierzchnię roboczą w kuchni.

Dzięki idealnie płaskim krawędziom typu Slim Top możliwe jest zarówno wbudowanie zlewozmywaka w blat jak i montaż na równi z powierzchnią. W obu przypadkach uzyskamy zaskakująco gładkie połączenie produktu z blatem kuchennym. Innowacyjny, ukryty przelew doskonale maskuje otwór zabezpieczający przed wylaniem nadmiaru wody, nie odznaczając się od gładkich ścianek zlewozmywaka. Opatentowany przez producenta zintegrowany odpływ z certyfikatem higienicznym pomoże w utrzymaniu czystości. W tym modelu jest on dodatkowo schowany pod specjalnie zaprojektowaną maskownicą, kształtem nawiązującą do formy zlewozmywaka, dzięki czemu całość nabiera elegancji i szlachetnego charakteru.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!