Sztuka na bilbordy

Sztuka na bilbordy

Jeszcze do 20 lipca 2012 r. można zgłaszać prace do Konkursu Sztuki na Bilbordach towarzyszącemu Festiwalowi Art Moves 2012.

W tym roku zadaniem artystów jest przedstawienie twórczej interpretacji hasła:„Gdzie leży sens? Na górze czy na dnie?”

10 najlepszych prac zostanie zaprezentowanych na bilbordach w trakcie Festiwalu Art Moves we wrześniu / październiku 2012 w Toruniu. Autor najlepszej pracy otrzyma główną nagrodę w wysokości 12000 zł.

Konkurs ma charakter otwarty. Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową można nadsyłać do 20.07.2012 r. drogą elektroniczną na adres: artmoves@tlen.pl

Konkursowe hasło można traktować jako metaforę procesów zachodzących we współczesnym świecie. Żyjemy obecnie w czasie kryzysu, który postrzegamy jako swoistego rodzaju chorobę, z której jak najszybciej chcielibyśmy się wyleczyć. Z drugiej strony ta „choroba” może być dla nas jedyną szansą na zatrzymanie się w pędzącym bez opamiętania świecie i przemyślenia na nowo: po co, dlaczego i w jakim kierunku idziemy? Czy jesteśmy zadowoleni z funkcjonowania rzeczywistości, którą zbudowaliśmy? Czy zmierzamy w górę czy raczej na dno? Czy jesteśmy zadowoleni z celów, jakie sobie stawiamy? Czy te cele są nasze, czy raczej zostały nam narzucone? Gdzie właściwie leży sens? Czy można go wskazać palcem na mapie? A może wyparował? Czy sensem ludzkiego istnienia jest nieustanna maksymalizacja zysków, gromadzenie, konsumowanie, bogacenie się, bycie na szczycie? Czy może raczej ucieczka, izolacja, zanegowanie rzeczywistości, zaszycie się gdzieś na odludziu? A może lepiej znaleźć nowe rozwiązania, które pomogą nam korzystać z dobra, które jako ludzkość wypracowaliśmy, a z drugiej strony pomogą czuć się szczęśliwym, budować dobre relacje z innymi, dbać o siebie, bliskich, rzeczywistość? Jak zaleźć satysfakcjonujące rozwiązania i gdzie odnaleźć sens?

Więcej informacji o konkursie na stronie artmovesfestival.org

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!