Lampy z kurkiem

Lampy z kurkiem

Na polskim rynku pojawiły się niedawno – swoją premierę miały na targach arena DESIGN 2012 w Poznaniu – ale na całym świecie mają już pokaźną grupę sympatyków, którzy cenią sobie ideę odpowiedzialnego projektowania. Lampy KOZO, bo o nich mowa, łączą w sobie nonszalancki urok z ideą designerskiego recyklingu i upcyklingu.

Lampy Kozo są dziełem Davida i Anat Shefa – izraelskich designerów, którzy wykonują je ręcznie od 2008 roku. Lampy składane są z ocynkowanych rur i części z żelaza – w większości są to odpady, które już raz zostały wykorzystane i zyskują nowe życie zgodnie z filozofią upcyklingu, czyli uzyskania ze starych przedmiotów większej, a nie mniejszej wartości. Najbardziej zaskakującym i innowacyjnym elementem lamp jest włącznik światła w postaci zaworu, jaki na co dzień spotykamy w kranach.

Ideą stojącą na projektem lamp Kozo było stworzenie obiektów, które będą wyjątkowe i niepowtarzalne, a przy tym proste i ekologiczne. I oczywiście w pełni użyteczne – lampy są wykonywane z komponentów o wysokim standardzie, okablowanie jest odporne na ciepło i odpowiednio izolowane. lLmpy są wytwarzane zgodnie ze zharmonizowanymi normami Unii Europejskiej – CE, a surowce potrzebne do ich montażu pochodzą bezpośrednio z odpadów przemysłowych.

Poza standardowymi lampami, istnieje także możliwość wykonania projektów dopasowanych do potrzeb przedstawianych przez projektantów wnętrz i architektów.

Więcej o lampach Kozo można się dowiedzieć na stronie kozo-lamp.com oraz na Facebooku 

 

Fot. informacja prasowa

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!