Składak miejski

Składak miejski

Konkurs designerski dla młodych i zdolnych artystów z całej Polski na zaprojektowanie oryginalnego siedziska do poznańskiej Strefy Kibica wyłonił aż 31 projektów. Do 1 lipca można je oglądać na wystawie w poznańskiej galerii SPOT.

„Składak Miejski” to ekologiczne siedzisko, na którym można w towarzystwie przyjaciół obejrzeć mecze rozgrywane podczas UEFA EURO 2012TM w stolicy Wielkopolski. Zgłoszone na konkurs prototypy oceniane były w czterech głównych kategoriach: łatwość wykonania i wdrożenia, funkcjonalność, innowacyjność, estetyka i forma.

Autorem zwycięskiego projektu jest Arkadiusz Prusiński z Ostrołęki. Zaproponowany przez niego mebel wyróżnia prosty, w dużej mierze intuicyjny montaż, oraz niewielkie zużycie materiału potrzebnego do produkcji. Dużym atutem jest także możliwość wielokrotnego użycia siedziska oraz jego poręczność – mówi David Graas, holenderski designer, juror konkursu.

Drugą nagrodę zdobyli ex aequo Jacek Szymański z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Sylwester Szymański z Poznania. Spośród trzech nagrodzonych projektów wybrany został jeden, który ostatecznie trafił do kibiców w części chilloutowej Fan Zone.

Wystawa: 07.06 – 01.07.2012

SPOT, ul. Dolna Wilda 87, Poznań

Więcej na: spot.poznan.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!