Kołki i linka

Kołki i linka

Kołki rozporowe + linka + obciążniki. To wzór na wieszak według pracującej w Mediolanie japońskiej designerki, Hiroomi Tahary.

Przeznaczone do łazienki i kuchni wieszaki na ręczniki skonstruowane są w bardzo prosty sposób: wokół umieszczonych w ścianie kołków owija się linkę, której naprężenie zapewniają umieszczone na jej końcach obciążniki. Sznurek nie ześlizguje się, ponieważ na zakończeniu każdego z kołków znajdują się niewielkie, zatrzymujące go wypustki. Różny kształt obciążników umożliwia wykorzystanie ich jako dodatkowego wieszaka, na przykład na szlafrok.

Dzięki swojej prostej, linearnej formie, wieszaki tworzą na ścianie graficzny wzór, dając wrażenie lekkości, kojarzące się z wykonanym na kartce papieru rysunkiem. Ponadto, ponieważ kołki można montować w dowolnych konfiguracjach, każdy użytkownik może stworzyć swoją własną wersję wieszaka, dostosowując go do swoich potrzeb.

Prototyp obiektu prezentowany był na Salone Satellite podczas targów Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie w kwietniu tego roku.

Fot. Lorenzo Nencioni

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

MoniaX 2019-11-04 10:34:53

Ciekawa strona. Z niecierpliwoscia czekam na nastepny post. latarnie uliczne solarne http://solumen.pl uliczne lampy hybrydowe lampy solarne oprawy led

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!