Jak zostać designerem i nie stracić duszy?

Jak zostać designerem i nie stracić duszy?

Księgarnia Bookarest, SITAG Formy Siedzenia oraz Wydawnictwo Karakter zapraszają na spotkanie i rozmowę z projektantami inspirowane książką 'Jak zostać designerem i nie stracić duszy'.

13 czerwca, godz. 18:00

Stary Browar / Słodownia +2 / Poznań
Wstęp wolny!

Czy logo powinno być większe? Dlaczego nie wolno klientowi pokazywać ostatecznego projektu? Albo szkicowników? Jak być dobrym rzemieślnikiem nie przestając być artystą? Jak przygotować portfolio? Jak zdobywać klientów i jak ich zwalniać? Jak ubiegać się o pracę i jak pracowników przyjmować? Krótko mówiąc – jak postępować, by jako projektant odnieść sukces nie tylko artystyczny?

Do rozmowy na powyższe tematy skłoniła organizatorów słynna książka Adriana Shaughnessy'ego 'Jak zostać dizajnerem i nie stracić duszy' (polskie wydanie ukazało się w wyd. Karakter). Postanowili zaprosić do udziału w panelu praktyków – projektantów i architektów, którzy z tytułowym problemem stykają się nieustannie. Kolejną inspiracją był mebel – fotel Woodi firmy SITAG, który został nagrodzony RED DOT Design Award 2012. Do dyskusji o duszy projektanta zaproszono jego twórczynię – Annę Vonhausen.

Pełny skład panelu:

Anna Vonhausen / SITAG
Architekt, Doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Dyrektor Kreatywny i Członek Zarządu SITAG Formy Siedzenia.
Pomysłodawczyni przyodzianych w grafikę foteli z kolekcji SITAG PREMIUM i konkursu dla projektantów WYRAŹ SWOJE WNĘTRZE.
Projektantka mebli - nagrodzonego w prestiżowym konkursie RED DOT fotela WOODI i przyciągających wzrok puf i stolików SITI.

Piotr Kuchciński / BALMA, NOTI
Architekt i projektant z Poznania. Na początku swej drogi zajmował projektowaniem graficznym oraz ilustracją książkową.
Obecnie od lat współpracuje z firmami BALMA i NOTI projektując meble i współtworząc wizerunek marki w zakresie wzornictwa, aranżacji wnętrz, projektowania ekspozycji, reklam i katalogów.

Marcin Kościuch, Tomasz Osięgłowski / ULTRA_Architects
Architekci, założyciele poznańskiej pracowni Ultra_Architects, laureaci nagrody Europe 40 under 40 przyznawanej przez Chicago Athenaeum oraz European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies.
Członkowie SARP, pasjonaci architektury, wykładowcy i paneliści wielu autorskich spotkań (Żle urodzone/ Bookarest)

Tom Szurkowski / CHIGO_Design
Absolwent wydziału Grafiki Użytkowej i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis w Poznaniu.
Założyciel studia brandingowego Chigo Design. Laureat wielu nagród kreatywnych, w tym nagrody Kreatura. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) 

Panel poprowadzi Ewa Pietrusiewicz

Organizator: Księgarnia Bookarest
Partnerzy: SITAG Formy Siedzenia, Wydawnictwo Karakter

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!