RZUT Poziomy/05/ Zmiana / Rozwój

RZUT Poziomy/05/ Zmiana / Rozwój

RZUT Poziomy/05/ Zmiana / Rozwój – rozmowa o promocji dziedzin projektowych w Polsce

Design Centrum Kielce, Design Silesia, Fundacja SPOT, Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi

Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi oraz klubokawiarnia Owoce i Warzywa zapraszają na rzeczową i wartką dyskusję o projektowaniu. Spotkanie jest częścią cyklu o nazwie RZUT Poziomy, w ramach którego rozważane są zależności między architekturą, designem a strategią budowania marki. Piąty wykład będzie wyjątkowym pod względem skali zaangażowania przedsięwzięciem.

Do rozważań nad kształtowaniem świadomości wzorniczej w Polsce organizatorzy zaprosili jedne najprężniej działających ośrodków designu: Design Centrum Kielce, Design Silesia oraz Fundację SPOT. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca o godz. 18.30 w łódzkiej klubokawiarni Owoce i Warzywa. Wymiana doświadczeń zaproszonych gości ma przybliżyć odpowiedzi na pytania, jaka jest kondycja rodzimego designu, z jaką siłą oddziałuje on na otoczenie i wreszcie, jaki wpływ na rozwój tej dziedziny projektowej mają centra designu. Wszystkie zaproszone do rozmowy ośrodki kreatywności łączy wspólna misja, jednak każdy z nich realizuje ją przy pomocy innych narzędzi, koncentrując przy tym swoje wysiłki na wybranej specjalizacji. Ze względu na profil działalności CAiW nie zabraknie także kwestii poświęconych zastosowaniu dziedzin projektowych w procesie wzmacniania i budowania tożsamości marki.

Ideą RZUTU Poziomego jest omówienie i analiza konkretnych zagadnień z dziedziny wzornictwa, architektury i brandingu poprzez pryzmat doświadczeń zaproszonych gości. Formuła cyklicznych, otwartych spotkań pozwoli łódzkiej publiczności na częstszy kontakt z dziedzinami projektowymi. Dyskusję z zaproszonymi gośćmi poprowadzi Igor Gałązkiewicz.

Design Centrum Kielce

Design Centrum Kielce to nowe kreatywne miejsce na mapie międzynarodowych instytucji promujących design, które pragnie skupić wokół siebie najlepszych projektantów i studentów z kraju i zagranicy, by przez wspólną działalność wnieść nowe spojrzenie na wzornictwo i jego dynamiczny rozwój. Główną ideą jest umocnienie i promocja ruchu łączącego sztukę i design. Działania DCK skierowane są do międzynarodowej branży designu jak i do publiczności polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności kieleckiej. DCK realizuje swoją misje w ramach Ośrodka Edukacyjno - Kulturalnego i Galerii Sztuki. Centrum specjalizuje się w dziedzinie ceramiki. Dzięki możliwościom Studia Ceramicznego designerzy i artyści z Polski i zagranicy będą mogli doskonalić swój warsztat.

Design Silesia

Design Silesia to unijny projekt, którego liderem jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego a partnerami: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, instytucja kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej oraz Zamek Cieszyn. Przedsięwzięcie promuje społeczną funkcję designu jako narzędzia do stworzenia różnorodnym użytkownikom równych szans brania udziału we wszystkich dziedzinach życia.
W podejmowanych działaniach wspierani są studenci, projektanci, lokalni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele środowiska akademickiego oraz samorządowcy, którzy chcą wykorzystać design do wprowadzania zmian w najbliższym otoczeniu.

Fundacja SPOT.

Fundacja działa w przestrzeniach poznańskiego SPOT. - miejsca o interdyscyplinarnych właściwościach, w ramach którego funkcjonuje Restauracja SPOT., Akademia Kulinarna SPOT. to EAT, pracownia fryzjerska Czesanka, sklep z winami Vinola, Regeneracja Miejskie SPA oraz warsztaty dla dzieci
Księgaręka. Ośrodek zajmuje się „edukacją poprzez sztukę” organizując i promując warsztaty, kursy, wykłady, spotkania, dyskusje, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Wszystkie wydarzenia organizowane przez Fundację SPOT. łączą różne dziedziny sztuki i zaskakują niekonwencjonalnym sposobem ich prezentacji. Fundacja SPOT. to grono osób zaangażowanych w promocję kultury i sztuki, które zaprasza wszystkich chętnych do współtworzenia ciekawych artystyczno - kulturalnych zdarzeń.

Spotkania w ramach cyklu RZUT Poziomy są prowadzone naprzemiennie w CAiW oraz klubokawiarni Owoce i Warzywa. O identyfikację projektu dba Magdalena Lauk ze studia Ortografika.

/RZUT Poziomy/05/ – Design Centrum Kielce, Design Silesia, Fundacja SPOT, Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi. 14.06.2012, godz. 18.30, klubokawiarnia Owoce i Warzywa, ul. Traugutta 9, Łódź/

Po garść świeżych informacji o projekcie zapraszamy na strony http://www.facebook.com/RZUTpoziomy

www.designcentre.pl www.owoceiwarzywa.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!