Stalowe wyplatanki

Stalowe wyplatanki

W połączeniu tradycyjnego rzemiosła i współczesnej technologii projektanci z japońskiego studia Nendo szukali sposobu na nawiązanie dialogu między przeszłością i teraźniejszością. Efektem tych działań jest kolekcja stołów 'Bamboo-steel'.

Punktem wyjścia stała się dla projektantów tradycyjna technika ręcznego wyplatania koszy i mebli z bambusa wciąż żywa na wiejskich terenach Tajwanu. Wykorzystali ją do stworzenia nowej kolekcji stołów, naturalny materiał zastępując jednak nowoczesnym – stalą.

Stoły wykonane są z cienkich, stalowych pasków wyplatanych ręcznie taki sposób, by odtworzyć wzory pojawiające się na tradycyjnych meblach – ażurową strukturę złożoną z przenikających się trójkątów. Koronowa, przypominająca misterną konstrukcję sklepień gotyckich katedr powierzchnia blatów i nóg stołów sprawia, że choć wykonane są one z twardego materiału, wydają się giętkie i delikatne.

Ożywiając i poddając współczesnej reinterpretacji starą technikę, projektanci chcieli nie tylko tchnąć w nią nowe życie, ale także stworzyć pomost między przeszłością a teraźniejszością oraz otworzyć tradycyjnemu rzemiosłu drogę do przyszłości.

Zaprojektowana jako element serii Yii Designers dla galerii HAN kolekcja 'Bamboo-steel' została zaprezentowana na kwietniowych targach designu w Mediolanie.

Fot: dailytonic

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!