Nowości z Mediolanu

Nowości z Mediolanu

Na targach designu w Mediolanie jak zwykle nie zabrakło nowości – także w dziedzinie wyposażenia łazienek.

Oto niektóre z nich

PLUS, projekt Javier Lopez

W przypadku tej szafki forma jest zdeterminowana funkcją. Fronty szafek służą jako wieszaki do ręczników, a wewnątrz znajdują się praktyczne półki i szuflady. Na szafce wspiera się najnowsza umywalka model 815 zaprojektowana przez Benedini Associati. Szafka Plus stanowi bardziej dynamiczne i funkcjonalne rozwinięcie znanego już systemu FLAT XL.

BJHON, projekt Angelo Mangiarotti

Kolekcja umywalek BJHON wykonana jest z białego kompozytu Cristalplant®, marmuru lub kamienia Pieta. Forma umywalki wzorowana jest na dawnych sadzawkach ogrodowych dla ptaków. Niecki umywalek dostępne są w dwóch wersjach: wolno stojącej, wspartej na kolumnie oraz w formie nablatowej dostosowanej do szafek z systemów Flat XL i Evoluzione.

PEAR, projekt Patricia Urquiola

Wanna Pear wykonana jest z białego kompozytu Exmar i występuje w wersji do zabudowania oraz jako wolno stojąca. W wersji wolno stojącej uwagę zawraca szare wykończenie zewnętrznych krawędzi oraz elegancko wywijająca się na zewnątrz biała krawędź. W tej wersji wanna przypomina żeliwne modele sprzed lat. Charakterystyczne dla modelu Pear są miękkie i zaokrąglone linie.

FLAT XL z umywalką NIVIS, projekt Benedini Associati (Flat XL) oraz Shiro Studio, Andrea Morgante (Nivis)

Kolekcja umywalek Nivis wzbogaciła się o model montowany równo z blatem. Umywalka wykonana jest z kompozytu Cristalplant ®, ma miękkie kształty i wyposażona jest w specjalne zagłębienie na mydło. Blaty szafek ze wspomnianych systemów dostępne są w wykończeniu z dębu lub teku.

815, projekt Benedini Associati

Umywalka nablatowa 815 dostosowana jest do szafek z systemu FLAT XL. Jej masywna forma kontrastuje z cienkim blatem i frontami szafek. Asymetryczny kształt zagłębienia oraz jego miękkie linie przypominać mają wyżłobienie powstałe na skutek naturalnego procesu erozji wodnej.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!