Design dla niezaawansowanych

Design dla niezaawansowanych

Jak znaczenie mają emocje w odbiorze designu? Jaką rolę odgrywają zmysły i na ile im ufamy? Czy oczekujemy by design zadawał czy odpowiadał na pytania? Jak oceniamy design? O roli emocji, zmysłów i intelektu w projektowaniu z perspektywy tego, co obserwujemy obecnie i rozważań nad tym, co przed nami – fundacja SPOT w Poznaniu zaprasza na wykład dr Krystyny Łuczak-Surówki 'Poczuj design'.

wykład: 18.05.2012, godz. 19:00, wstęp wolny

dr Krystyna Łuczak- Surówka „Poczuj design”

Fundacja SPOT, ul. Dolna Wilda 87, Poznań

Projekt „Design dla niezaawansowanych” ma na celu upowszechnienie zagadnień związanych z teoretyczną i praktyczną stroną designu wśród mieszkańców Poznania. Część teoretyczna projektu w postaci wykładów ma stworzyć ramę dla działań praktycznych w czasie warsztatów. Celem wykładów jest prezentacja fenomenu designu z różnych perspektyw: krytyków designu, osób prowadzących galerie designu, kuratorów, znawców historii design, teoretyków kultury i samych projektantów. W strukturę projektu wpisane zostało stworzenie swoistej platformy dyskusji oraz konfrontacji wyobrażeń przeciętnych Poznaniaków z wyobrażeniami specjalistów.

Cykliczna formuła oraz otwarty charakter poszczególnych spotkań, rozpoczynanych wykładem, będzie również sprzyjać nawiązywaniu kontaktów pomiędzy projektantami, teoretykami i użytkownikami designu.

Dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk sztuki i designu, wykładowca warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Specjalizuje się w historii designu, ulubione zajęcia – historia polskiego designu. O designie wykłada również gościnnie na różnych uczelniach i w instytucjach, publikuje – w b.r. ukaże się jej praca doktorska o polskim wzornictwie nowoczesnych mebli w latach 50. i 60. oraz monografia Teresy Kruszewskiej, której wystawę przygotowała w Salonie Akademii (IV 2012). Współpracuje m.in. z Łódź Design Festiwal, Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i „Elle Decoration”.

Więcej informacji: www.spot.poznan.pl

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!