"od - ZYSK" – recycling, upcycling design

Polski design pokochał recycling, upcycling i wszystko, co eko. Coraz więcej projektantów zaczęło tworzyć według zasady 3R - reduce, reused, recycle. Ich prace są obecne na wszystkich imprezach i targach designu.

Wystawa "od - ZYSK" jest kolejnym projektem Galerii BB i Fundacji "Fly with Art", promującym polskich projektantów i ich prace. Po "Rozświetlić Kryzys!", prezentującym design światła w Polsce, tematem kolejnej wystawy jest design z recyclingu.

"od - ZYSK" - recycling, upcycling design - 7.05.12 - 26.07.12 - Kraków, Galeria BB, ul. Garbarska 24

30.07.2012 - 25.09.2012 – Wrocław, Galeria BB, ul. Jatki 3-6

Coraz to nowsze produkty zalewają światowy rynek. Nieustannie działające taśmy produkcyjne zużywają ogromne ilości energii. Marnotrawstwo stało się symbolem XXI wieku. Nie mamy umiaru w zużyciu i konsumpcji. Równowaga ekologiczna świata uległa zachwianiu. W obliczu tak daleko idącego zużycia środowiska, świat musiał poszukać lekarstwa. Znalazł – recycling, który już wkrótce stał się obowiązującym trendem. Ze śmietników przeszedł do świata mody, sztuki i designu. Stał się inspiracją i sposobem na życie.

Z zachodu do Polski trafił z dużym opóźnieniem, ale powoli zyskuje na znaczeniu. Jest coraz bardziej widoczny na ulicy i w naszym najbliższym otoczeniu.

Prezentowane na wystawie "od - ZYSK" prace 23 polskich projektantów i grup projektowych powstały z odpadów i wybraków. Ze zużytych, zniszczonych czy nikomu niepotrzebnych materiałów. Pomysłowe i użyteczne. Zaskakujące i zabawne. Odzyskane z odpadów z zyskiem dla człowieka i środowiska, w którym żyje i pracuje.

Uczestnicy wystawy: A+M Studio, Natalia Bieńkowska, Daria Burlińska, Ejtu, Ekodizajn, Ekoista, Joanna Figurniak, Anna Frankowska, Magdalena Godawa, Pat Guzik, Anna Kasieczka, Franciszka Kornecka, Bogdan Kosak, M.A.M Airbag, Bartosz Mucha, Pink Pug Design, Piueco, Robert Pludra i Jakub Sobiepanek, Patka Smirnow, Piotr Stolarski, Trashki, Tomasz Wójcik, Wzorowo

Kurator wystawy: Hanna Szpil, współpraca: Anita Bialic / Galeria BB

Wystawa została zorganizowana przez Fundację "Fly with Art" oraz Galerię BB.

Partnerzy: POLtwór i Stowarzyszenie To.pole

Więcej informacji

fot: informacja prasowa

Komentarze

Ilość komentarzy: 3

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Putri 2012-10-13 11:19:43

a teraz chwilowo wywojpadzara-na chwile.Zaraz -po wyborach beda znow knuc nosze sasiady.Tak maja Niemce.Mnie sie znudzilo sledzenie niemieckich akrobacji.*przypowiastka zydowska

marianoo 2020-04-14 03:31:39

Your site is very interesting, i have bookmarked it.

marianoo 2020-04-22 23:13:59

Your website is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!