Falująca ściana

Falująca ściana

Design, prawa fizyki i nowoczesna technologia – z połączenia tych trzech elementów powstała szklana ściana Liquidkristal zaprojektowana przez Rossa Lovegrove dla czeskiej firmy Lasvit.

Liquidkristal jest rezultatem trwającej ponad rok współpracy między brytyjskim projektantem i czeskim producentem szkła. Do stworzenia transparentnych, szklanych paneli o pofałdowanej powierzchni naśladującej spotykane w naturze wzory, wykorzystane zostały najnowsze technologie projektowania i produkcji szkła. Dzięki temu powstały kryształowe panele pokryte krzywoliniowymi wzorami, które sprawiają wrażenie dynamicznych i zdolnych do zmiany swoich kształtów.

Liquidkristal może zastąpić proste, monotonne szklane struktury powierzchnią o niezwykle różnorodnej i bogatej, a przy tym spójnej formie. Innowacyjna szklana ściana ma wszechstronne zastosowanie – począwszy od pawilonów wznoszonych zarówno we wnętrzach hal, jak i na zewnątrz, przez ściany działowe w budynkach użyteczności publicznej, sklepach czy restauracjach, po dekoracyjne szyby w oknach.

Pracy nad projektem ściany towarzyszyły prowadzone przy użyciu narzędzi cyfrowych badania nad rozmieszczeniem i zagęszczenie wzorów spotykanych w naturze, budowa modeli matematycznych oraz symulacje zachowania szkła w procesie kontrolowanej termoindukcji. W ich efekcie powstał kod linii, który posłużył jako podstawa dla pokrywającego panele wzoru przypominającego powierzchnię wody.

Fot: Lovegrove Studio

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Nour 2012-05-28 11:09:34

był Facebook wycena 15 miilardf3w dolarf3w i wielka dyskusja nad absurdem. Minął rok i co się okazało ci sami finansowi i inwestycyjni geniusze mf3wią teraz o ilu? 5 7 miilardach? Trochę spadło.Hej, ale ta wycena Facebooka była wzięta z kosmosu od samego początku. MS kupił niewielki udział za dużą kwotę per udział ale od razu było wiadomo, że cały Facebook nie jest tyle wart. Pokaż mi cytat jednego poważnego źrf3dła ktf3re w tamtym czasie twierdziło inaczej :)To jak z taksf3wką najwięce

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!