Jaka będzie kuchnia przyszłości?

Jaka będzie kuchnia przyszłości?

Urządzenia AGD sterowane na odległość za pomocą tabletów, a nawet reagujące na komendy głosowe i ruch – tak będzie wyglądać kuchnia w niedalekiej przyszłości. Inteligentne rozwiązania kuchni jutra można było zobaczyć podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Mebli Kuchennych w Mediolanie.

Mediolańskie targi Eurocucina to jedno z najważniejszych wydarzeń prezentujących światowe trendy w urządzaniu wnętrz kuchennych. Obok ekspozycji producentów mebli oraz dodatków kuchennych ważnym elementem targów była strefa „Technologia FTK do kuchni”, poświęcona urządzeniom AGD do zabudowy. W tej części wystawy prezentowane były nie tylko nowe produkty, ale również prototypy i projekty urządzeń, pozwalające zwiedzającym przenieść się w przyszłość.

Uwagę uczestników targów na stoisku marki Hoover przyciągały urządzenia, wykorzystujące technologię nowoczesnej komunikacji mobilnej. Dzięki wbudowanym modułom Wi-Fi, piekarnik czy zmywarkę będzie można programować zdalnie, np. za pomocą tabletu. Marka Candy poszła jeszcze o krok dalej w zmniejszeniu dystansu między urządzeniem a użytkownikiem. Zaprezentowała prototyp piekarnika „U Motion”, który reaguje na polecenia słowne i gesty.

Dla osób, które cenią perfekcję oraz walory zdrowotne przygotowywanej żywności ciekawym rozwiązaniem były zaprezentowane piekarniki parowe z innowacyjnym systemem ultradźwiękowym. Opatentowana technologia umożliwia właściwy rozkład pary i tym samym równomierne gotowanie potraw. Uwagę miłośników designu przyciągały płaskie okapy przypominające telewizory LCD oraz płyty gazowe z masywną koroną rusztów.

Tegoroczne targi w Mediolanie pokazały, jak ważną rolę w życiu współczesnego człowieka pełni komunikacja. Futurystyczne wizje rodem z powieści science fiction na naszych oczach stają się rzeczywistością. I tylko kwestią czasu pozostaje, gdy będziemy mogli porozmawiać z piekarnikiem czy lodówką.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!