Porcelana inaczej

Porcelana inaczej

Od 4 kwietnia 2012 r. w warszawskim Magazynie Praga trwa wystawa 'Porcelana inaczej' poświęcona najnowszym trendom w projektowaniu ceramiki. Na ekspozycję składają się prace czołowych twórców współczesnej ceramiki z Polski i świata.

Co roku od 35 lat przyjeżdża do Polski grupa wybitnych artystów i projektantów z całego świata, aby pracować razem w dolnośląskich fabrykach porcelany. Międzynarodowe Sympozjum Ceramiki „Porcelana Inaczej” stało się platformą, dzięki której artyści ceramicy – zarówno początkujący jak i doświadczeni, reprezentujący różne kultury (od USA, przez Europę do Daleki Wschód) – mogą się spotkać, poznać i wspólnie pracować, ucząc się od siebie nawzajem i czerpiąc z wzajemnych, często bardzo różnych doświadczeń.

Na wystawie prezentowany jest wybór prac powstałych w latach 2008 – 2012 i zaprojektowanych przez artystów z Polski i innych krajów Europy, Stanów Zjednoczonych, Korei i Japonii. Są wśród nich obiekty autorstwa Michaela Flynna z Wielkiej Brytanii i Satoru Hoshino z Japonii – niekwestionowanych gwiazd współczesnej ceramiki, obecnych w najważniejszych kolekcjach i muzeach świata, Jeroena Bechtolda z Holandii – projektanta współpracującego z manufakturą porcelany Rosenthal, Bartka Mejora projektującego dla Vista Allegre, Małgorzaty Et Ber Warlikowskiej – nominowanej do Paszportu „Polityki” w dziedzinie Plastyka w latach 2003 i 2004 oraz Moniki Patuszyńskiej, Alicji Patanowskiej i Kariny Marusińskiej – projektantek, których prace na co dzień dostępne są w Magazynie Praga.

Wystawę można oglądać od 4 do 25 kwietnia 2012 w Magazynie Praga (Soho Factory, ul. Mińska 25, Warszawa).

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Jacky 2012-04-24 19:47:50

: :) Pelo que vejo anda muita gente na mesma onda das le3s!!Realmente sabe muito bem fazer e usar :)T...: Lindas! Adoro toalhas cooaridls!Beijinhos,Maredlia...: HUUUMmmmm. Ve3o de certeza ficar bem em qualquer sedtio do mundo. Ate9 onde chegar a caravana! Vai comb...: Gosto desta imagem!Os azuis-verdes, os laranjas-vermelhos e os assim-assim......: podias fotografar! tu e9s profissional! fico com muita curiosidade!!!!!!!!!!!!...: Que trabalho delicado....: Andamos no mesmo comprimento de onda! T

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!