„Zainspiruj wnętrza kolorem” – znamy laureatów

„Zainspiruj wnętrza kolorem” – znamy laureatów

Wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu pt. „Zainspiruj wnętrza kolorem” zorganizowanego w przez firmę Heradesign Ceiling Systems – wiodącego producenta akustycznych płyt z wełny drzewnej. Konkurs został ogłoszony w kwietniu 2011 roku. Zadaniem architektów było wprowadzenie koloru do wnętrz obiektów przy pomocy akustycznych płyt z wełny drzewnej marki Heradesign.

Jury wyłoniło 4 zwycięskie prace. Przyznana została nagroda główna oraz trzy równorzędne wyróżnienia.

Główną nagrodę otrzymała Natalia Cisowska za pracę „Lima Restaurant”

Główna nagroda została przyznana za elegancki, współczesny projekt wnętrza, w którym twórczo wykorzystano walory zarówno techniczne jak i estetyczne produktów heradesign. Niebanalne, atrakcyjne zastosowanie paneli sufitowych w zestawieniu z pozostałymi elementami wnętrza przy świadomym użyciu koloru, światła oraz grafiki zdecydowanie wyróżniało się na tle innych prac. Wysoko oceniono możliwość realizacji projektu przy stosunkowo niedużym nakładzie finansowym.

Pierwsze, równorzędne wyróżnienie otrzymała pracownia projektowa Akcent w składzie Tomasz Mielnicki, Leszek Świątek, Romuald Soczewa za projekt Aparthotel z centrum wielofunkcyjnym w Trzęsaczu.

Wyróżnienie przyznano za atrakcyjne oraz klarowne kształtowanie przestrzeni. Na pochwałę zasługuje konsekwencja przy operowaniu kolorem. Wadą projektu wydaje się brak zdecydowania w wykorzystaniu poszczególnych materiałow, szczególnie na styku powierzchni suchych z mokrymi.

Kolejne, równorzędne wyróżnienie przyznano zespołowi projektowemu Tworzy.my w składzie Wacław Kłos, Grzegorz Krajewski za projekt restauracji w hotelu Meridian.

Wyróżnienie przyznano za oryginalne i atrakcyjne wykorzystanie produktów hera design. Korzystając z możliwości technicznych projektantom udało się uzyskać bardzo współczesny sufit, który dzięki zastosowaniu paneli hera design poprawi w dużym stopniu akustykę wnętrza. Wadą projektu wydaje się brak konsekwencji stylistycznej i kolorystycznej.

Trzecie, równorzędne wyróżnienie otrzymała agata ruchlewicz-banach za projekt wnętrza biurowego „Victoria Busienss Center”.

Wyróżnienie przyznano za elegancję i prostotę przyjętych rozwiązań. Zastosowane panele hera design oprócz walorów akustycznych wprowadzają do wnętrza przyjazny klimat poprzez zaproponowaną kompozycję kolorystyczną.

Jury obradowało w składzie:

- arch. Paweł Paradowski – pracownia Open Architekci, przewodniczący

Sądu Konkursowego

- arch. Marcin Gutowski – pracownia Płaskowicki&Partnerzy Architekci

- dr. Krzysztof Sołoducha – Sztuka-Architektury.pl

- mgr. inż. Romuald Wilk – Manager Heradesign Ceiling Systems

- inż. arch. Alicja Kalińska – Heradesign Ceiling Systems

 Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!