Stół z karuzelą

Stół z karuzelą

Projektując ten stolik, australijski designer Adam Goodrum postanowił przypomnieć nam beztroską zabawę z dzieciństwa, a przy okazji wprowadzić do wnętrz nieco koloru.

Najbardziej charakterystycznym elementem konsoli o wdzięcznej nazwie 'Karuzela' są nogi, na których wsparty jest blat w kształcie półksiężyca. Podpory te mają postać wiązek stalowych prętów pokrytych różnokolorowym lakierem.

Pręty te przebijają się przez wykonany z corianu blat stołu, tworząc na jego gładkiej, białej powierzchni trzy kręgi kolorowych punktów, dla których inspiracją był ruch kolorowej karuzeli.

Jak wyjaśnia projektant, stolik 'Carousel' jest współczesną parafrazą konsoli w stylu Ludwika XVI, wykonaną przy użyciu nowoczesnych materiałów i ubraną w prostą, minimalistyczną, a zarazem zabawną i lekką formę wprowadzającą do wnętrz powiew wiosennej świeżości.

Fot. Galerie Gossarez

 • Wiszący Jack

  Wiszący Jack

  Jedna lampa – wiele możliwości. Zaprojektowany przez niemieckie studio 45...

  czytaj
 • Z kartonu

  Z kartonu

  Lekkie, wygodne, a na dodatek... można po nich rysować. Kartonowe...

  czytaj
 • Gięte stołki

  Gięte stołki

  Od kiedy pojawiła się technologia umożliwiająca produkcję mebli z giętej...

  czytaj
 • Kołki i linka

  Kołki i linka

  Kołki rozporowe + linka + obciążniki. To wzór na wieszak...

  czytaj

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Lucky 2012-06-17 08:29:18

B. - Nie myślałam, że będziemy mieli aż tak piękną pamiątkę. Podczas ślubu i w związku z całym tym zamieszaniem Para Młoda zazcawzyj jest tak przejęta, że nie zwraca uwagi na wiele rzeczy. Teraz widzę, że prawie każdy moment jest godny uwagi. Gdyby nie te zdjęcia, miałabym dużo bardziej mgliste wspomnienie tego dnia. Harnaś dziękuję dziękuję dziekuję.Potwierdza się stara prawda, że masz na prawdę świetne wyczucie. Wielki ukłon dla Pana Fotografa. BĘDĘ POLECAĆ!!! :*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!