Higieniczny design

Higieniczny design

Wybierając baterie łazienkowe, warto zwrócić uwagę na kształt armatury, nie tylko jednak pod kątem designu, ale także użytkowania. Armatura o łagodnych kształtach zapewni bezproblemowe utrzymanie jej w czystości w czasie codziennego użytkowania.

Czym warto kierować się przy wyborze baterii łazienkowych? Ważne, aby były praktyczne i funkcjonalne. Kształt i forma uzależnione będą od naszego gustu, warto jednak pamiętać, by design nie przesłonił funkcji praktycznych i nie utrudniał codziennego użytkowania.

Żyć by myć
Wiele osób, skuszonych nowoczesnym designem, decyduje się na modne od jakiegoś czasu baterie umywalkowe o ostrych kształtach i poziomej, równej wylewce. W trakcie codziennego użytkowania okazuje się jednak, że ten wymyślny design nie jest zbyt funkcjonalny. Armatura wygląda na czystą zaledwie chwilę po jej umyciu. W czasie użytkowania każda kropla, która spadnie na baterię o takich kształtach, nie spływa, tylko zasycha i tworzy nieestetyczny osad.

Gwarancja czystości
Jak można uniknąć tych codziennych uciążliwości? Wybierając armaturę warto poszukać modeli o opływowych, okrągłych kształtach. Też mogą mieć ciekawy design, są estetyczne, a jednocześnie wygodne w utrzymaniu w czystości. Nie oznacza to, że miłośnicy ostrych krawędzi nie znajdą dla siebie funkcjonalnego rozwiązania. Wiele firm, które od lat współpracują z doświadczonymi projektantami, potrafi połączyć niebanalne formy z wygodą użytkowania. Jeśli na przykład płaskie powierzchnie wylewki i uchwytu baterii zostaną osadzone w baterii pod kątem, krople wody będą po nich spływać, nie zostawiając śladów.

Higiena bezdotykowych rozwiązań
Najbardziej higieniczne i wygodne w utrzymaniu w czystości są baterie bezdotykowe. Z kilku powodów. Przede wszystkim brak w nich standardowych elementów jak kurki czy uchwyt. Użytkownik nie musi dotykać kranu, ani przed uruchomieniem strumienia wody, ani po zakończeniu mycia. Nie zostawia odcisków palców, zachowując czystość rąk. Dodatkowo, jeśli kran ma łagodne linie i pochyloną wylewkę, na baterii nie osadza się woda.

Staranne przemyślane i zaprojektowane baterie nie wymagają też silnych środków, by utrzymać je w czystości. Nie trzeba ich szorować, i usuwać kamiennego osadu. Wystarczy przetrzeć delikatnym płynem, czy nawet mydłem lub ściereczką z microfibry. A powierzchnia długo pozostaje gładka i czysta.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!