Marmur i szkło

Marmur i szkło

Inspirując się formą latarni rozświetlających ulice Paryża, Barcelony czy Nowego Jorku, a także elegancją i trwałością marmuru, Kasper Rønn i Jonas Bjerre-Poulsen ze studia Norm Architects zaprojektowali wiszącą lampę Mass Light, która odznacza się iście pałacową elegancją.

Źródłem inspiracji były dla architektów tradycyjne w formie latarnie z charakterystycznymi, przypominającymi kapelusz żelaznymi zwieńczeniami i półprzezroczystymi szklanymi kloszami w kształcie kuli.

Uliczne latarnie zostały wyabstrahowane ze swojego oryginalnego kontekstu, a ich kształt i materiały zostały nieco zmodyfikowane na potrzeby nowej funkcji – wiszącej lampy przeznaczonej do wnętrz. Kuliste klosze zrobione zostały z mlecznego szkła, a ich masywne zwieńczenia – z brązowego marmuru, który projektanci wybrali ze względu na jego naturalność oraz ciepły kolor i bogatą strukturę.

Dość nietypowe zastosowanie solidnego marmuru w połączeniu ze szkłem daje wrażenie wyjątkowej jakości i trwałości. Klasyczna forma zaś pozwala skupić się na szlachetności materiałów i precyzji wykonania.

Fot. Norm Architects


 • Teatr cieni

  Teatr cieni

  Ażurowa, lekka forma klosza zaprojektowanej przez Toma Dixona lampy Etch...

  czytaj
 • Poduszkowce

  Poduszkowce

  Poduszka, fotel czy sofa? Zaprojektowana przez Karoline Fesser kolekcja mebli...

  czytaj
 • 8 bitów na rolecie

  8 bitów na rolecie

  Rolety, które przenoszą użytkowników w rozpikselowany świat 8-bitowych komputerów z...

  czytaj
 • Małe porządki

  Małe porządki

  Nie od dziś wiadomo, że zabawa jest najlepszym sposobem na...

  czytaj

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Tiffany 2012-04-24 16:26:10

adaviel pisze:Jeżeli wycieczka jest swoounksto prosty, mocny i suchy, jak spacer, skuter w celu sein.Wenn brody, drzewa spadł, otwory błota i gruzu, porozrzucane płukanie są to musisz rower lub quad lub skuter można o złych może przewozić bitf3w.

Indah 2012-06-19 03:47:47

adaviel pisze:Jeżeli wycieczka jest stnwkouoso prosty, mocny i suchy, jak spacer, skuter w celu sein.Wenn brody, drzewa spadł, otwory błota i gruzu, porozrzucane płukanie są to musisz rower lub quad lub skuter można o złych może przewozić bitf3w.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!