Rozstrzygnięto konkurs na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. Sprawdź wyniki!

Rozstrzygnięto konkurs na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. Sprawdź wyniki!

Już po raz kolejny wybrano zwycięzców w konkursie na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. Nominowane lokale pozytywnie wpływają na przestrzeń publiczną, a celem konkursu jest wspieranie inicjatyw miastotwórczych oraz lokalnej społeczności.

Wyniki konkursu na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni

W tym roku wśród nominowanych znalazło się 5 lokali gastronomicznych, salon jubilerski oraz pracownia florystyczna. Są to:

  • Falla, projekt: Tomasz Zabłotny, adres: ul. Armii Wojska Polskiego 1;
  • Luis Mexicantina, projekt: Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski, adres: 3 Maja 21;
  • MORA bistro, projekt: Mateusz Koy, adres: ul. Starowiejska 44;
  • Muszla, projekt: Katarzyna Dudko, studio Formativ, plac Grunwaldzki 1;
  • LARU, projekt: Karol Mikulski, adres: ul. Świętojańska 43;
  • POP in, projekt: Jan Sikora, adres: Władysława IV 37;
  • Floral Design Kwiaty i Warsztaty, projekt: Marta Modrzejewska – Ptak, adres: ul. Antoniego Abrahama 27. 

Nagroda internautów: MORA bistro (projekt Mateusza Koya)

Nagrodę publiczności, przyznaną w drodze głosowania przez internautów na profilu Facebook Gdynia Design Days, otrzymała MORA bistro. Wnętrze zostało zaprojektowane przez Mateusza Koya. Nazwa lokalu nawiązuje do efektu optycznego mory. Odniesiono się do niego w wewnętrznym szyldzie, wykonanym z metalu. To właśnie metal stanowi jeden z głównych elementów dekoracyjnych, podkreślających industrialny charakter wnętrza. Szyld został wykonany z metalowych elementów, które zostały znalezione na Stoczni, co stanowi doskonałe nawiązanie do miejsca.

Nagroda internautów: MORA bistro (projekt Mateusza Koya)

Obrady Jury w składzie - Anna Borkowska (dyrektor PPNT Gdynia), Jacek Piątek (Plastyk Miasta, Urząd Miasta Gdynia), Ziemowit Liszek (Fundacja Mozi), Anna Łukawska (Lumann Design), Marta Napiórkowska-Łosin (Mana Design) – odbyły się 4 września 2020.

W wyniku obrad jednogłośnie wyłoniono zwycięzcę konkursu. To Luis Mexicantina projektu Macieja Ryniewicza i Rafała Kaletowskiego. W tym roku zwrócono też uwagę na bardzo wysoki poziom wszystkich nominowanych. Z tego względu postanowiono wyróżnić jedno z wnętrz - Floral Design, projektu Marty Modrzejewskiej-Ptak. 

Nagroda główna: Luis Mexicantina (projekt Macieja Ryniewicza i Rafała Kaletowskiego)

Jury postanowiło wybrać Luis Mexicantina przede wszystkim ze względu na bardzo spójną koncepcję - od nazwy, poprzez ogólne wrażenie, po najmniejszy szczegół. Zwrócono także uwagę na nietypowe podejście, stanowiące alternatywę dla wnętrz, nawiązujących do folkloru krajów Ameryki Łacińskiej. Doceniono także wpasowanie całej koncepcji w gdyńską architekturę poprzez mocne osadzenie wystroju lokalu z klimacie meksykańskiego modernizmu.

Nagroda główna: Luis Mexicantina (projekt Macieja Ryniewicza i Rafała Kaletowskiego)

Wyróżnienie: Floral Design (projekt Marty Modrzejewskiej-Ptak)

Jury wyróżniło też pracownię florystyczną Floral Design, projektu Marty Modrzejewskiej – Ptak. Zwrócono uwagę na pozytywny wpływ na tkankę miejską poprzez estetyzację ulicy Abrahama i szerzenie pozytywnych praktyk, czego wyrazem jest zrezygnowanie z reklam w witrynie. Jury zdecydowało się docenić również zastosowanie odważnych rozwiązań, jak np. efektowne połączenia kolorystyczne. Całość stanowi idealną oprawę dla kwiatów, które również zostały starannie dobrane.

Wyróżnienie: Floral Design (projekt Marty Modrzejewskiej-Ptak)

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!