Wnętrza pełne optymizmu, czyli aranżacja apartamentów Twins

Wnętrza pełne optymizmu, czyli aranżacja apartamentów Twins

Przestrzeń niecodzienna, pena wyrazu i temperamentu – tak przedstawia się najnowsza realizacja pracowni Cechownia. Wnętrza obu apartamentów na wynajem Twins nastrajają pozytywnie i dodają energii. 

Każdy z projektowanych apartamentów mierzy 62 m2. Oba przeznaczone są na wynajem – jednak zamiast sztampowego i ugrzecznionego wzornictwa wnętrza apartamentów Twins oferują dużą dozę polotu i oryginalności. Projekt wnętrz obu lokali przygotowała pracownia Cechownia, której właścicielką jest architektka Aleksandra Grzonka. Projektantka postawiła na wyraźną paletę barw i charakterystyczne detale, które budują klimat przestrzeni. Podobnie jak mieszkanie na wynajem projektu pracowni Do Milimetra, tak i apartamenty Twins stanowią dowód na to, że wnętrze lokalu na wynajem nie musi być nudne. 

Właściciele oczekiwali, aby w bliźniaczych apartamentach panowała przyjemna i niezobowiązująca atmosfera – pobyt tutaj miał być pozytywną częścią podróży. Design miał być lekki i nowoczesny, ale przy tym na dość uniwersalny. Architektka w sposób szczególny skupiła się na funkcjonalności, dzięki której wnętrze byłoby komfortowe dla każdego bez względu na płeć czy wiek. Duża dbałość o dobór materiałów i wyposażenia skutkowała praktycznie zaaranżowanym wnętrzem.

Wnętrza pełne optymizmu czyli aranżacja apartamentów Twins

Kolor przede wszystkim! 

Motywem przewodnim projektu były wyraziste kolory, które wprowadzono do neutralnych i jasnych wnętrz. Intensywne tony błękitu dobrze komponują się z energetycznym pomarańczem i ciepłym brązem. Elegancję i klasę wprowadza ponadczasowe połączenie bieli i czerni. Niebieska kuchnia przyciąga uwagę – oryginalna wyspa kuchenna wyposażona w wysokie hokery stanowi doskonałe miejsce na poranną kawę. Wysoka zabudowa mebli kuchennych w dwóch odcieniach niebieskiego ujmuje oszczędną formą. Urozmaiceniem są pieczołowicie dobrane detale w postaci uchwytów. Ponad wyspą zamontowano efektowne oprawy oświetleniowe w kolorze mlecznej bieli. 

W mieszkaniach na wynajem często brakuje miejsca do przechowywania lub wyposażenia, które sprawiłoby, że gotowanie byłoby równie przyjemne jak w domu. Tymczasem w projektowanych apartamentach zaproponowano pojemne szafy sięgające sufitu, dzięki czemu z apartamentu wygodnie będą mogły korzystać nie tylko osoby wynajmujące lokal samodzielnie, ale też rodziny z dziećmi.

Wnętrza pełne optymizmu czyli aranżacja apartamentów Twins

Czas na relaks 

Sypialnia powinna stanowić miejsce odpoczynku po długim dniu w mieście. Tutaj we wnętrzu jest wszystko, czego potrzeba, aby w pełni się zrelaksować. Ciepłe i przytulne barwy, drewniana podłoga i akcenty za łóżkiem pozwalają poczuć się jak w domu. Atmosferę miejsca budują przede wszystkim oryginalne dodatki – pomarańczowe uchwyty spinające poduszki, niecodzienna instalacja świetlna czy efektowne szafki nocne. 

W łazience zaproponowano białe ściany, które obiega kolorowy pas – w jednym apartamencie błękitny, w drugim pomarańczowy. Nablatowa umywalka w kształcie misy, zabudowana wanna i klasyczna armatura tworzą razem spójną całość. Dołóżmy do tego duże tafle odbić lustrzanych oraz proste oświetlenie, a otrzymamy przepis na jasną łazienkę o niesztampowym sznycie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrz pełnych optymizmu, czyli apartamentów Twins  

Wnętrza pełne optymizmu czyli aranżacja apartamentów Twins  - metryczka projektu 

typ projektu: wnętrza apartamentów na wynajem

inwestor: prywatny

pracownia: Cechownia

autorka projektu: Aleksandra Grzonka

realizacja: 2020

projektowana powierzchnia: 62 m2

zdjęcia: PION studio

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!