Lekki design – ciepłe wnętrze

Lekki design – ciepłe wnętrze

Piękny, przestronny dom o ciepłym charakterze i lekkim, wyszukanym designie – taką propozycję wnętrza przygotowała pracownia Hilight Design. Jest przytulnie, a przy tym stylowo i elegancko. 

Projektowany dom składa się z trzech poziomów – parteru, piętra oraz poddasza. Architekci z pracowni Hilight Design jak zawsze potraktowali przestrzeń z dużą konsekwencją projektową oraz uwagą. Żadna część domu nie została zapomniana, nawet jeśli pozornie mogłaby wydawać się mało istotna. Efektem jest spójna i jednolicie zaprojektowana koncepcja wnętrza, w którym każde z pomieszczeń jest różne, ale wszystkie razem spinają się w doskonale przemyślaną układankę. 

Tak jak w przypadku projektu nowoczesnego apartamentu, tak i tym razem architekci postawili na niewymuszoną elegancję. W projekcie trójpoziomowego domu wybrano jasne i ciepłe barwy połączone z przyjemnym drewnem. Nie brakuje też ciemnych, wyraźnych akcentów.

Sercem projektu jest parter domu – to tutaj odbywa się codzienne życie rodziny. Jasna i otwarta przestrzeń sprzyja spędzaniu razem czasu, zaś funkcjonalna kuchnia stanowi doskonałe miejsce do wspólnego przygotowywania posiłków. Nowoczesna aranżacja nie mogłaby obejść się bez dobrze zaprojektowanego oświetlenia – liczne punkty świetlne w minimalistycznych oprawach świetnie doświetlają poszczególne strefy pomieszczeń. W korytarzu pojawiła się duża tafla lustra, która dodatkowo rozświetla i powiększa optycznie przestrzeń.

Lekki design – ciepłe wnętrze

Sypialnia z prywatną łazienką 

Sypialnia to prawdziwe królestwo domowników. Pokój zintegrowany z częściowo przeszkloną łazienką oraz garderobą stanowi komfortową i stylową przestrzeń prywatną. Dominują tutaj brązy oraz drewno w ciepłym, naturalnym wybarwieniu. Pod oknem zaproponowano długi blat, będący wygodnym rozwiązaniem na co dzień. Niecodzienny fotel, piękna grafika na ścianie i proste, ale wyszukane dodatki piękne dekorują wnętrze. 

Do łazienki dostaniemy się przez duże, przeszklone drzwi w czarnych ramach. Tutaj króluje piękny, szlachetny kamień, który nadaje przestrzeni luksusowego sznytu. Efektowny układ łazienki nie tylko dobrze się prezentuje, ale też jest wygodny w użytkowaniu. Udało się znaleźć miejsce dla wanny, a także zaaranżować sporą strefę prysznicową, która została subtelnie osłonięta za szybą.

Lekki design – ciepłe wnętrze

Poddasze w czerni 

Ostatnim poziomem domu jest poddasze, stanowiące zjawiskowa przestrzeń twórczą i kreatywną. Tutaj dominuje czerń – stylowa i pełna charakteru. Ciemną barwę przełamują liczne designerskie dodatki. Projektanci postawili na intensywny pomarańczowy odcień, który pięknie koresponduje z czernią. Mocne połączenia doskonale spisują się w tej części domu. Jeszcze jednym pomieszczeniem jest dodatkowa łazienka, która diametralnie różni się od przestrzeni kreatywnej. Tutaj zaproponowano szarość i delikatną zieleń w odcieniu pastelowej męty.

Zobacz galerię zdjęć ciepłego wnętrza z lekkim designem

Lekki design – ciepłe wnętrze – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu

inwestor: prywatny

pracownia: Hiligh Design

projekt: 2020

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Michalina 2020-06-23 08:56:15

Prostota a jednocześnie świetny nowoczesny design. Chociaż kilka dodatków od siebie bym dodała. Myślę, że świetnie pasowałaby tutaj taka toaletka https://yourhomestory.com.pl/ameliahome-toaletka-kosmetyczna-z-lustrem-biala. Mam podobną w domu, którą odrestaurowałam wraz z mężem, ale ma kolor szary. To, co mnie w tym projekcie ujmuje to przestrzeń w garderobie. Zawsze chciałam taką mieć, a nie tylko zwykłą szafę. Potrzebuję więcej przestrzeni, bo ubrań mam bardzo dużo i niekiedy już mi się nie mi

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!