Urządzanie wnętrza z projektantem - dlaczego warto?

Urządzanie wnętrza z projektantem - dlaczego warto?

Aranżacja wnętrz jest jednym z ostatnich etapów budowy i remontu. Decyduje o ostatecznym wyglądzie domu lub mieszkania, a także ma znaczący wpływ na funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń. Współpraca z architektem pozwala na dopasowanie mebli, dodatków i sprzętów do potrzeb domowników, a także na funkcjonalne podzielenie domu na strefy sprzyjające efektywnej pracy lub wypoczynkowi.

Projektant zadba o aspekt estetyczny wnętrz, dzięki czemu nasze pomieszczenia będą urządzone spójnie i według aktualnych trendów. Możemy też liczyć na jego wsparcie przy różnego rodzaju sprawach technicznych, np. zagospodarowaniu wnęk i skosów.

Aranżacja wnętrz z architektem ‒ kontrola nad wykonawcami i oszczędność pieniędzy

Zakres współpracy z projektantem obejmuje m.in. nadzór i koordynowanie prac firmy wykonawczej. Zatrudnienie architekta będzie więc dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które nie mają czasu, by samodzielnie sprawować kontrolę nad pracami na budowie. Kwestia zatrudnienia ekipy technicznej zależy od nas ‒ możemy zrobić to samodzielnie lub zlecić to zadanie projektantowi. Przykładowym miejscem, w którym znajdziemy oferty fachowców budowlanych z różnych dziedzin, jest https://building-companion.pl/uslugi-budowlane/swietokrzyskie. Poza informacją dotyczącą dostępności poszczególnych ekip na stronie zamieszczone są także opinie klientów oraz zdjęcia poprzednich realizacji. 

Projektant może być naszym wsparciem także podczas wyboru i zamawiania mebli oraz materiałów budowlanych. Dzięki temu, że jest on osobą z branży i ma znajomości u różnych dystrybutorów, możemy liczyć na to, że wynegocjuje dla nas korzystne ceny i rabaty. Nawiązanie współpracy z projektantem to oszczędność pieniędzy nie tylko w aspekcie zakupu materiałów, ale także wywiązywania się z założonego na początku kosztorysu.

Elastyczna i fachowa współpraca 

Decydując się na zatrudnienie projektanta wnętrz, mamy szeroki wybór wariantów współpracy. Najczęściej sami decydujemy o tym, w jakim stopniu architekt ma ingerować w poszczególne etapy budowy lub remontu. Jednym z podstawowych pakietów jest przygotowanie kilku projektów wizualizacji poszczególnych pomieszczeń według różnych stylów architektonicznych. Pakiet poszerzony może obejmować również wykonanie pełnego kosztorysu inwestycji lub dokumentacji wykonawczo-technicznej. Warunki współpracy ustalane są zwykle podczas niezobowiązujących konsultacji. Współpraca z projektantem pozwoli na ustalenie potrzeb i oczekiwań domowników. Zyskamy także możliwość podzielenia domu na strefy sprzyjające pracy bądź wypoczynkowi oraz wygodne zaaranżowanie ciągów komunikacyjnych. Architekt zaplanuje miejsca gniazd elektrycznych i doradzi w kwestii wyboru okien lub drzwi. Wykona dokładne pomiary i rzuty poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu, co pozwoli na stworzenie wstępnej koncepcji oraz projekcji tego, jak na finalnym etapie będzie prezentować się nasz dom lub mieszkanie.

Artykuł sponsorowany.

Urządzanie wnętrza z projektantem - dlaczego warto?

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!