Roca One Day Design Challenge - międzynarodowy konkurs designu

Roca One Day Design Challenge - międzynarodowy konkurs designu

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu Roca One Day Design Challenge. Uczestnicy po raz kolejny podejmą wyzwanie projektowe. Ich zadaniem będzie przedstawienie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej. Na jego wykonanie będą mieli tylko jeden dzień. 

III edycja „Roca One Day Design Challenge” w Polsce odbędzie się 28 marca br. (sobota) w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, który mieści się na ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. To jeden z najbardziej ekscytujących konkursów dla młodych projektantów i architektów na całym świecie.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe będzie dotyczyło zagadnienia dotyczącego przestrzeni łazienkowej, a założenia, zostaną ogłoszone rano w dniu konkursu. Największym wyzwaniem dla uczestników będzie presja czasu. Każdy z nich będzie mógł projektować sam lub w grupie (max. 2 osobowej). Najważniejszymi kryteriami, którymi będą kierować się członkowie Jury będą: oryginalność, design i walory użytkowe koncepcji.

 

Rejestracja

Okres rejestracyjny online będzie trwał do 25 marca 2020 roku. Uczestnicy, mogą także rejestrować się osobiście na miejscu w sobotę rano w IWP od 9.00 do 10.30. Zadanie konkursowe i jego założenia zostaną ogłoszone 28 marca br. o 9.30. Od tej pory uczestnicy, walcząc z czasem, mogą projektować do 16.00. Następnie odbędą się obrady Jury i ceremonia ogłoszenia wyników – ok. 18.30.

Jury konkursu

Oskar Zięta – wybitny projektant i właściciel firmy Zieta Prozessdesign,
Krystyna Rzehak – dyrektor kreatywna IWP, najstarszej polskiej instytucji zajmującej się designem,
Marta Sękulska-Wrońska – prezes Oddziału Warszawskiego SARP, członek Kolegium Sędziów Konkursowych SARP i Mazowieckiej Izby Architektów,
prof. Michał Stefanowski – projektant biura INNO+NPD i kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Joanna Dec-Galuk – dyrektor marketingu Roca Polska.

Nagrody

Pierwsza nagroda w III polskiej edycji konkursu wyniesie 1000 EURO, druga – 700 EURO, a trzecia – 400 EURO. W dodatku Jury może przyznać dodatkową nagrodę fundacji Wa Are Water w wysokości 400 EURO za projekt, który w ciekawy sposób zaakcentuje tematykę zrównoważonego rozwoju.

Harmonogram spotkania

  • 9.00 - 10.30 – rejestracja uczestników
  • 9.30 – prezentacja zadania konkursowego
  • 9:30 - 16:00 – projektowanie
  • od 16:00 – obrady Jury
  • ok. 18:30 – uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Więcej informacji o konkursie znajdziesz na: onedaydesignchallenge.net/en/contests/poland/poland-2020

Roca One Day Design Challenge

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!