Krzesło drewniane tapicerowane – idealna propozycja do jadalni

Krzesło drewniane tapicerowane – idealna propozycja do jadalni

Podczas aranżacji salonu i jadalni dużą uwagę przykładamy do wyboru stołu, czy kanapy. Ale fotelom i krzesłom też powinniśmy przyjrzeć się bliżej.

Salon, pokój dzienny, jadalnia – niezależnie od tego, gdzie spożywamy posiłki i spędzamy czas wolny, powinniśmy zadbać o jak najbardziej wygodne warunki. Zatem musimy przyjrzeć się bliżej krzesłom. Co musimy o nich wiedzieć, aby wybrać prawidłowo?

Jak dopasować je do wnętrza?

Najczęściej na meble patrzymy przez pryzmat wyglądu. W tak reprezentacyjnych wnętrzach jak salon, czy jadalnia, jest to szczególnie ważne. Nie jest to jedyne, na co powinniśmy spojrzeć, ale aspektów wizualnych nie wolno pominąć. Najbardziej uniwersalnym sposobem na uzyskanie atrakcyjnego i harmonijnego wnętrza, jest zakup mebli o podobnej stylistyce. Czasem są zestawy stołu z krzesłami. Nie oznacza to jednak, że mamy się do tego ograniczać! Możemy bawić się stylami i tworzyć mniej oczywiste zestawienia, ale wtedy musimy mieć pewność, że wiemy jak stworzyć coś eklektycznego. W przeciwnym razie zamiast ładnej aranżacji powstanie coś kiczowatego.

 krzesło drewniane tapicerowane

Parametry techniczne

W zależności od wzrostu, dla każdego najlepsza może być inna wysokość krzeseł. Wedle zasad ergonomii, po tym, jak siądziemy na krześle, kolana powinny być zgięte pod kątem prostym. Nie ma jednego krzesła, które byłoby idealne dla każdego, ale możemy uśrednić wzrost osób, które będą z niego korzystać. Jeżeli zakładamy, że przy stole będziemy spędzać czas na rozmowach, a nie tylko na spożywaniu posiłku, na pewno powinniśmy zweryfikować również to, jaka jest wysokość oparcia i czy można się na nim wygodnie oprzeć. Kolejną decyzją, jaką musimy podjąć w związku z wyborem krzeseł, jest materiał. Wśród tych, które wybiera się najczęściej, są krzesła plastikowe, tapicerowane i drewniane. Przed zakupem warto sprawdzić, jak wygląda ich czyszczenie i konserwacja. Zwłaszcza wtedy, kiedy w domu są dzieci albo takie zwierzaki jak pies, czy kot.

Które krzesło wybrać?

Z pewnością warte uwagi są krzesła drewniane. Drewno to elegancja i klasyka. Jeśli sięgniemy po krzesła z krzyżowanym oparciem, możemy dodać nieco skandynawskiego charakteru. W tradycyjnych wnętrzach ładnie będą się prezentować krzesła mające na przykład rzeźbione nogi. Warto koncentrować się na tym modelach, które mają miękkie siedzisko. Długie siedzenie na krześle z samego drewna, może być niewygodne.

Szukając czegoś wygodnego i estetycznego, warto spojrzeć na krzesło drewniane tapicerowane. Zawiera w sobie zalety drewna, ale jednocześnie jest znacznie wygodniejsze. Sam stelaż i nogi są z drewna, jednak oparcie i siedzisko mają miękką piankę lub materiał. Rodzinny obiad, a potem wspólny podwieczorek będą przyjemniejsze, kiedy będziemy siedzieć na miękkim krześle. Warto też zauważyć, że tapicerka może być w różnych kolorach, więc można dobrać takie meble, które podkreślą charakter wnętrza.

 krzesło drewniane tapicerowane

Krzesła tapicerowane, jak te na stronie https://beds.pl/meble-do-jadalni/krzesla będą fantastycznie komponować się z nowoczesnymi aranżacjami. Poza tapicerowanymi krzesłami, ciekawym uzupełnieniem będą fotele tapicerowane. Jeden taki mebel to prosta recepta na uzyskanie kącika do czytania lub oglądania telewizji.

W sklepach nie brakuje też krzeseł plastikowych. Są one jednak specyficzne. Z jednej strony dość trwałe i sprawiające wrażenie lekkich, a z drugiej tylko w niektórych wnętrzach prezentują się ładnie. Bez obaw można po nie sięgnąć w loftach, czy stylu industrialnym, ale przy bardziej klasycznych aranżacjach będą wyglądać po prostu kiczowato.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!